Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda
Zdroj: ©MGM / MovieStillsDB

Sú hlúpe a od prírody milujú deti? Stereotypy o ženách, ktoré boli vedecky vyvrátené

Ženy sú tie čistotnejšie. No tak to určite...

Toto nie je žiaden feministický výlev zraneného ega. Dokonca ani snaha vykresliť ženy v tom najlepšom svetle a mužov v tom najhoršom. Toto sú jednoducho len zaužívané stereotypy o ženách, ktoré boli vedecky vyvrátené. A ľudia im aj tak veria…

1. Ženy od prírody milujú deti

Svoje či cudzie, na tom absolútne nezáleží. Je to predsa jej biologická povinnosť. Ak sa nejaká rozhodne svoj život upísať niečomu inému, automaticky je pokazená, zlá a sebecká. Minimálne v očiach spoločnosti. Veda sa na to ale pozerá inak, a podľa nej je žena, ktorá nemá rada deti, na tom tak isto ako muž, ktorý nevie hrať futbal. Nie je to štandard, ale rozhodne ani nič nenormálne.

Josephson Entertainment / MovieStillsDB

2. Ženy sú hlúpejšie ako muži

Ešte aj teraz v dvadsiatom prvom storočí sa stále nájdu exempláre ľudskej rasy, ktoré veria, že inteligenčný kvocient priamo súvisí s pohlavnou vybavenosťou. Možno teraz príde šok či sklamanie, no nie je to tak. Kde však tento mýtus vznikol a za čo vďačíme tomu, že je nemožné sa ho striasť?

Pipky, ktorým dutinu ústnu namiesto pier lemuje botoxová štangľa malokarpatskej salámy, ženám na sláve práve nepridávajú. Ale nie je to len ich chyba. Keď ľudí veľmi zovšeobecníme, ženská časť našej populácie sa pohybuje zhruba na tej istej úrovni, čo sa týka inteligencie. Zatiaľ čo mužov možno nájsť na oboch póloch – aj extrémne hlúpych, aj extrémne múdrych. Túto teóriu overila univerzita v Chicagu a výsledky ju potvrdili.

Metro-Goldwyn-Mayer / MovieStillsDB

3. Ženy sa nevedia natoľko obetovať pre prácu

Ako môže pohlavie ovplyvniť to, či je niekto od prírody flákač, alebo snaživec?! Tento mýtus pravdepodobne korení v tom, že ženy sú v prvom rade považované za matky a manželky. Tým pádom sa omnoho viac ako na kariérne výkony sústredia na fungovanie domácnosti.

Na jednej strane je to síce pravda, no na strane druhej ženy excelujú aj v multitaskingu. Vedia teda skĺbiť oboje a podávať špičkové výkony ako v kancelárii, tak aj doma za sporákom.

Fox 2000 Pictures / MovieStillsDB
Máš doma staré slovenské koruny? Dnes ich môžeš predať drahšie, zlaté dukáty za tisíce eur

Odporúčame prečítať:

Máš doma staré slovenské koruny? Dnes ich môžeš predať drahšie, zlaté dukáty za tisíce eur

4. Ženy sú zbabelé

Nechceme to teraz vyťahovať, ale predsa. Ženy väčšinou nie sú tie, ktoré sa rozchádzajú cez SMSky, opúšťajú svoje nabúchané polovičky alebo si v krízových situáciách hľadajú mladšie bezproblémové milenky… to ale očividne nie je pre spoločnosť hodnoverným dôkazom zbabelosti a jej opaku.

Objasniť to pomôže výskum nemeckého vedca Fritza Reimanna. Tomu sa totiž podarilo zistiť, že ženy nemajú dobrý nos na nebezpečné situácie. To znamená, že keď nevedia, že im hrozí nebezpečenstvo, tak sa toho neboja.

Jaffe / Braunstein Enterprise / MovieStillsDB

5. Žien je na svete oveľa viac ako mužov

Ak nepočítame krajiny ako Čína či India, na každých sto novonarodených žien v priemere pripadá stopäť novonarodených chlapcov. Deficit nežného pohlavia sa za posledných 50 rokov stal pomerne veľkým problémom takmer každej svetovej krajiny. A hoci sú niektoré oblasti, kde je žien viac ako mužov, vo väčšine je to spôsobené vysokým počtom mužských úmrtí.

Paramount Pictures / MovieStillsDB

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť