Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 5.3.2024
sk
Fridrich
cz
Kazimír
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Sú tvoji kamaráti falošní? 5 znakov, že by si sa mal poobzerať po nových

Radšej byť sám, ako sa obklopovať takýmito ľuďmi.

Na to, že ľudia majú byť spoločenské bytosti, je nájsť takých, ktorých nemáš podchvíľou chuť zapučiť papučou ako hajzľového pavúka, dosť ťažká úloha. Skutočných priateľov je ako šafranu, zatiaľ čo tí falošní… tých je na každom kroku požehnane. Ako ich spoznáš? S naším šikovným ilustrátorom sme si pre teba pripravili menší návod.

1. Ruší dohodnuté stretnutia

Na to, že sa bežne dovalí o polhodinu neskôr, si si už akosi zvykol, v poslednej dobe si však začal pozorovať akýsi nový fenomén. Ruší dohodnuté stretnutia. Raz sa mu zasekne noha v pohyblivých schodoch, inokedy mu odídu brzdy na aute, potom mu zase skape rybička. Vždy sa niečo nájde a ako naschvál päť minút po tom, čo si vyštartoval z domu. Na porazenie.

falošní priatelia, kamarátstvo, ilustrácie, ako spoznať falošného kamaráta
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Nikdy nepíše prvý

S výnimkou toho, keď niečo potrebuje – vtedy ťa ochotne bombarduje každých päť až sedem minút. Zakaždým je to tá istá pesnička. Sem-tam prehodí, že by ste mohli skočiť na pivo, ale nikdy ťa nepozve priamo. Čaká, kým to spravíš ty, aby ťa mohol dva týždne ignorovať, pridávať storky z akcií s inými kamošmi a potom sa ospravedlniť, že mu mobil zožral vombat s besnotou. Veľmi uveriteľné.

falošní priatelia, kamarátstvo, ilustrácie, ako spoznať falošného kamaráta
ArtCaveManiac / EMEFKA
nostalgické jedlá, jedlá z detstva, dukátové buchtičky, krupicová kaša, slovenské jedlá

Mohlo by ťa zaujímať:

10 milovaných jedál, ktoré sa nám neoddeliteľne spájajú s detstvom

3. Je v kontakte s ľuďmi, ktorých „nemá rád“

Život je, aký je, a komunikácii s ľuďmi, ktorých nemáš práve v láske, sa nikdy úplne nevyhneš. On je s nimi ale v kontakte aj nad rámec psej povinnosti. Lajkuje im fotky na sociálnych sieťach, sporadicky trúsi nevinné komentáre a tebe až hlava neberie, že sú to tí istí ľudia, na ktorých účet nedávno skloňoval rôznorodé označenia pre pohlavné údy. Neodpustíš si obavu, či do tejto skupiny náhodou nespadáš aj ty.

falošní priatelia, kamarátstvo, ilustrácie, ako spoznať falošného kamaráta
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.