Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

Súd zamietol žiadosť Andrewa Tatea o prepustenie na kauciu

Nie je jasné, aké podmienky kaucie navrhol Tateov právny tím.


Rumunský súd v utorok odmietol žiadosť o prepustenie na kauciu od influencera Andrewa Tatea. Tridsaťšesťročného britsko-amerického občana zadržali koncom decembra v Bukurešti spolu s jeho bratom Tristanom a dvoma rumunskými ženami v súvislosti s obvineniami z obchodovania s ľuďmi, znásilnenia a členstva v organizovanej zločineckej skupine.

Hovorkyňa rumunskej agentúry DIICOT, ktorá sa venuje vyšetrovaniu organizovaného zločinu, Ramona Bolla informovala o zamietnutí po tom, čo sa v tejto veci v utorok ráno uskutočnilo konanie na súde v Bukurešti. Nie je jasné, aké podmienky kaucie navrhol Tateov právny tím.

V Rumunsku je zriedkavé, že preventívne zatknutí za závažné trestné činy žiadajú o kauciu. Častejšie sú žiadosti o umiestnenie za iných súdnych podmienok, ako je domáce väzenie alebo geografické obmedzenia.

Profimedia

Bukureštský súd zamietol kauciu po tom, čo vo februári Tateovci neuspeli s odvolaním sa voči tretej 30-dňovej väzbe. Bolo to tretie samostatné odvolanie, ktoré prehrali, proti rozhodnutiam o predĺžení ich väzby, kým vyšetrovanie pokračuje.

Bývalý profesionálny kickboxer Tate, ktorý má milióny sledovateľov na sociálnych sieťach a v Rumunsku údajne žil od roku 2017, si pred časom vyslúžil zákaz od viacerých internetových platforiem pre jeho mizogýnne názory a nenávistné prejavy.

DIICOT ešte v decembri informovala, že identifikovala šesť pravdepodobných obetí sexuálne zneužitých organizovanou skupinou. Vyšetrovatelia sa snažia zistiť, či Tate lákal ženy do Rumunska na sľuby vážneho vzťahu alebo manželstva a neskôr ich nútil alebo zmanipuloval, aby pre neho pracovali ako modelky v chatovacích miestnostiach pre dospelých.

Obete údajne držali pod neustálym dohľadom a podrobovali „fyzickému násiliu a psychickému nátlaku“, skupina ich sexuálne zneužívala a nútili ich účinkovať v pornografii. Preverujú tiež obvinenia zo znásilnenia.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje