Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Sulík: Matovič robí všetko preto, aby nás vyštval z koalície

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová sa ohradila voči slovám Matoviča, ktorý podľa nej vymýšľa rôzne „spiklenecké“ teórie.


Všetko má svoje medze. Vnímam to tak, že Igor Matovič (OĽaNO) robí všetko preto, aby nás vyštval z koalície. Na tlačovej besede to vyhlásil líder strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík. Reagoval tým na tvrdenie ministra financií Matoviča, že pred hlasovaním o vrátenom zákone o prorodinných opatreniach malo dôjsť „k spiknutiu“ poslancov strán Sloboda a Solidarita (SaS), Smer-sociálna demokracia (Smer-SD), Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) a Republiky.

Líder SaS odmietol povedať, aké ďalšie kroky mieni SaS urobiť. „Keď sa rozhodneme ako ďalej, dáme vedieť. Nateraz si koaličné rady odpustíme, nebudeme tam chodiť,“ povedal Sulík. Podľa neho by si mali viacerí ľudia v koalícii výdatne oddýchnuť. Líder SaS objasnil aj dôvody svojho stretnutia s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom v parlamente. Sulík sa ho chcel spýtať, ako bude ďalej prebiehať jeho odvolávanie z funkcie ministra hospodárstva v parlamente, pretože dcére sľúbil výlet k narodeninám. „Celý rozhovor trval tri alebo štyri minúty,“ dodal Sulík.

TASR

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová sa ohradila voči slovám Matoviča, ktorý podľa nej vymýšľa rôzne „spiklenecké“ teórie. Upozornila, že SaS viackrát avizovala, že bude hlasovať za pripomienky prezidentky a vedel to aj Matovič. Zemanová uviedla, že hľadať vinníka je zo strany OĽaNO len vyviňovanie sa za vlastné hlasovanie.

Národná rada SR včera prelomila veto prezidentky SR Zuzany Čaputovej k zákonu o financovaní voľného času dieťaťa. Poslanci tak nevyhoveli jej pripomienkam, aby sa zo zákona vypustili ustanovenia účinné až od 1. januára budúceho roka. Prorodinný balík sa tak zavedie v plnej miere, ako ho navrhoval minister financií Igor Matovič. Za akceptovanie pripomienok prezidentky SR hlasovalo 68 poslancov, proti bolo 41 poslancov a 29 zákonodarcov sa hlasovania zdržalo.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť