Super tipy, ktoré ti pomôžu dodržiavať pitný režim, ak naň stále zabúdaš

Ak je pre teba dodržiavanie pitného režimu problém, toto ti môže pomôcť.

Zdroj: Carly Jayne, Unsplash

Teploty na teplomere neustále stúpajú a o chvíľu sa na nás odvšadiaľ bude valiť pripomenutie, že by sme nemali zabúdať na pitný režim. Na ten, samozrejme, netreba zabúdať ani počas chladných mesiacov. Mnoho ľudí naň, žiaľ, zabúda, čo síce ihneď na svojom tele nepociťujú, no má to naň veľmi zlý vplyv.

Pre niektorých ľudí je úplne automatické vypiť dva litre vody denne a niekto si to zas musí neustále pripomínať. Zozbierali sme preto pre teba niekoľko tipov, ktoré ti pomôžu zostať hydratovaný.

Fľašky, ktoré ti pripomenú, že máš piť

Momentálne je na trhu veľké množstvo rôznych fľašiek, ktoré majú na sebe zaznačené, koľko by si mal piť. Stačí si takúto fľašku položiť niekde povedľa seba tak, aby si ju mal na očiach a bude sa ti neustále pripomínať. Ak si fanúšik smart zariadení, tak aj pre teba existuje fľaška, ktorá ti bude posielať upozornenia, aby si dodržiaval svoj pitný režim.

Stanov si cieľ, ktorý musíš v ten deň splniť

Mal by si predovšetkým vedieť, koľko by si mal vypiť. Sú aj prípady, keď ľudia pijú až príliš a potom tým zaťažujú obličky. Na internete si môžeš jednoducho vypočítať, koľko vody by si mal denne vypiť.

Keď budeš vedieť, aké množstvo vody je tvoj cieľ, tak si to môžeš zjednodušiť. Na stôl postavíš džbán, prípadne fľašu s objemom jeden liter, a ak máš v ten deň vypiť dva litre vody, vieš, že by si to mal mať v polke dňa vypité.

Water Drinking GIF - Find & Share on GIPHY

Keď ti nechutí čistá voda, no nechceš piť sladené vody

Nekonečné diskusie o tom, čo vlastne patrí do pitného režimu a čo nie, vynecháme. Každopádne, najzdravšie je pitie čistej vody. Tá však neustále nechutí každému a je fajn to nejak raz za čas obmeniť. Aj minerálne vody by sa mali po čase obmieňať.

Ak však nechceš priberať zbytočne aj z tvojho pitného režimu, lebo budeš piť sladké vody, tak si môžeš pomôcť infuzovanou vodou. Stačí si dať do vody nejaké ovocie, napríklad jahody, zopár plátkov citróna, mätu a po niekoľkých hodinách bude mať voda hneď príjemnejšiu chuť.

Thao Le Hoang, Unsplash

Hydratuj sa vďaka ovociu

Prísun tekutín môžeš získať aj z ovocia. Napríklad obľúbená letná pochúťka, vodový melón ti tiež dokáže dodať nejakú časť tvojho povinného pitného režimu. Mnohí tiež hovoria, že sa do pitného režimu rátajú aj polievky. Či už áno alebo nie, taký výborný vývar dodá tvojmu telu správne živiny.

Cat Eating GIF - Find & Share on GIPHY

Vytvor si pravidelné návyky

Daj si pohár vody ku posteli, ktorý hneď ráno vypiješ. Môžeš sa napiť pred každým jedlom, prípadne po jedle. Vytvor si nejaké pravidelné návyky, kedy budeš piť. Po čase si zvykneš a tvoje telo si bude pýtať tekutiny už automaticky. A nehovoríme o piatkových večeroch.

Ethan Sykes, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nenávisť a predsudky. 10 fantastických filmov o rasizme, ktoré vás emocionálne zasiahnu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME