Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Teploty na teplomere neustále stúpajú a o chvíľu sa na nás odvšadiaľ bude valiť pripomenutie, že by sme nemali zabúdať na pitný režim. Na ten, samozrejme, netreba zabúdať ani počas chladných mesiacov. Mnoho ľudí naň, žiaľ, zabúda, čo síce ihneď na svojom tele nepociťujú, no má to naň veľmi zlý vplyv.

Pre niektorých ľudí je úplne automatické vypiť dva litre vody denne a niekto si to zas musí neustále pripomínať. Zozbierali sme preto pre teba niekoľko tipov, ktoré ti pomôžu zostať hydratovaný.

Fľašky, ktoré ti pripomenú, že máš piť

Momentálne je na trhu veľké množstvo rôznych fľašiek, ktoré majú na sebe zaznačené, koľko by si mal piť. Stačí si takúto fľašku položiť niekde povedľa seba tak, aby si ju mal na očiach a bude sa ti neustále pripomínať. Ak si fanúšik smart zariadení, tak aj pre teba existuje fľaška, ktorá ti bude posielať upozornenia, aby si dodržiaval svoj pitný režim.

https://www.instagram.com/p/BxLH797gSD5/

Stanov si cieľ, ktorý musíš v ten deň splniť

Mal by si predovšetkým vedieť, koľko by si mal vypiť. Sú aj prípady, keď ľudia pijú až príliš a potom tým zaťažujú obličky. Na internete si môžeš jednoducho vypočítať, koľko vody by si mal denne vypiť.

Keď budeš vedieť, aké množstvo vody je tvoj cieľ, tak si to môžeš zjednodušiť. Na stôl postavíš džbán, prípadne fľašu s objemom jeden liter, a ak máš v ten deň vypiť dva litre vody, vieš, že by si to mal mať v polke dňa vypité.

Water Drinking GIF - Find & Share on GIPHY

Keď ti nechutí čistá voda, no nechceš piť sladené vody

Nekonečné diskusie o tom, čo vlastne patrí do pitného režimu a čo nie, vynecháme. Každopádne, najzdravšie je pitie čistej vody. Tá však neustále nechutí každému a je fajn to nejak raz za čas obmeniť. Aj minerálne vody by sa mali po čase obmieňať.

Ak však nechceš priberať zbytočne aj z tvojho pitného režimu, lebo budeš piť sladké vody, tak si môžeš pomôcť infuzovanou vodou. Stačí si dať do vody nejaké ovocie, napríklad jahody, zopár plátkov citróna, mätu a po niekoľkých hodinách bude mať voda hneď príjemnejšiu chuť.

Thao Le Hoang, Unsplash

Hydratuj sa vďaka ovociu

Prísun tekutín môžeš získať aj z ovocia. Napríklad obľúbená letná pochúťka, vodový melón ti tiež dokáže dodať nejakú časť tvojho povinného pitného režimu. Mnohí tiež hovoria, že sa do pitného režimu rátajú aj polievky. Či už áno alebo nie, taký výborný vývar dodá tvojmu telu správne živiny.

Cat Eating GIF - Find & Share on GIPHY

Vytvor si pravidelné návyky

Daj si pohár vody ku posteli, ktorý hneď ráno vypiješ. Môžeš sa napiť pred každým jedlom, prípadne po jedle. Vytvor si nejaké pravidelné návyky, kedy budeš piť. Po čase si zvykneš a tvoje telo si bude pýtať tekutiny už automaticky. A nehovoríme o piatkových večeroch.

Ethan Sykes, Unsplash

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.