Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Zdroj: ©Warner Bros. / MovieStillsDB

Superhrdina s mimozemskými schopnosťami. Blue Beetle vás navnadí na nové dobrodružstvá sveta DCU

James Gunn otvára reštartované DCU originálnym superhrdinom, známym pod menom Blue Beetle, v epickom filme plnom akcie a pôsobivých efektov.

Je to len pár týždňov, čo sa dostal na svetlo sveta prvý trailer na film Blue Beetle z nedávno oznámeného reštartovaného sveta DCU, ktoré sa konečne dostalo do rúk jedného z najpovolanejších v danom odbore – Jamesa Gunna.

Snímka si svoju premiéru odbije iba dva mesiace po filme The Flash, ktorý sa postará o kompletné reštartovanie celého univerza, vďaka čomu môže začať nové DCU tvoriť vlastný unikátny svet, plný tých najzaujímavejších hrdinov a nepriateľov založený na komiksoch od vydavateľstva DC Comics.

Dokáže konečne nový superhrdina vyniesť DCU na vysnívaný vrchol?

James Gunn ako prvého uvedie menej známeho superhrdinu, ktorý sa objavuje na stránkach komiksov od DC, menom Blue Beetle. Ten sa predstaví vo svojom prvom sólo filme, v ktorom sa v hlavnej úlohe predvedie nádejný herec s hispánskymi koreňmi Xolo Maridueña, známy tiež pre svoju úlohu v seriálovom trháku Cobra Kai od Netflixu.

Vznik superhrdinu Blue Beetle sa datuje až do roku 1939, keď sa slávny archeológ Dan Garrett pri svojich vykopávkach zmocnil záhadného artefaktu Scaraba, ktorý ho obdaril rôznymi nadľudskými schopnosťami, ako sú nadprirodzená sila, rýchlosť, výdrž a odolnosť. Po archeológovi Garrettovi sa Scarab dostal cez ďalšieho hostiteľa Teda Korda až k mladému chlapcovi menom Jamie Reyes.

YouTube video

Po tom, čo sa k Jamiemu pripojí záhadný artefakt, prepožičia mu mimozemský modrý oblek s rôznymi schopnosťami, ako sú vystreľovanie energetických projektilov, lietanie a nadľudská sila. Samotná ukážka, ktorá divákom poskytla prvý náhľad na posledného zmieňovaného nositeľa Scaraba, tiež navádza na akciou nabitý príbeh so superhrdinom v obleku podobnom Iron Manovi a jeho Mark II.

James Gunn s novým superhrdinom pláva v neprebádaných vodách

Nové DCU odštartuje svoju 1. fázu s doposiaľ menej známym superhrdinom, ktorý v porovnaní s Batmanom, Supermanom alebo Aquamanom nemá tak vybudovanú fanúšikovskú základňu. Či ide o správny krok, sa dozvieme už v najbližších mesiacoch.

Tvorcovia sa pri voľbe herca, ktorý stvárni hlavného hrdinu, obzerali po mladších hviezdach, čo ich priviedlo k mladému talentu Xolovi Maridueñovi s vekom iba 21 rokov. Podobne ako pri Tomovi Hollandovi v MCU sa vedenie pripravovaného DCU bude dozaista snažiť obsadiť čo najviac vekovo rovných hercov, s ktorými môžu rátať do najbližších projektov.

Snímka vyrozpráva príbeh, v ktorom sa predstaví netradične hlavný ženský záporák – Victoria Kord (Susan Sarandon) ako manželka druhého Blue Beetle Teda Korda. Aby to nemal Jaime proti Victorii príliš jednoduché, tak sa mu tiež do cesty postaví neľútostný Carapax the Indestructible Man, stvárňovaný hercom Raoulom Trujillom.

Blue Beetle, DCU, superhrdina
Warner Bros. Pictures / MovieStillsDB

Samotný Xolo má za sebou už niekoľko úspešných projektov, vďaka ktorým si mnohí tohto herca veľmi obľúbili. Suma sumárum, voľba herca správna, voľba superhrdinu je momentálne veľmi diskutabilná, no celkový obraz, grafika, úhlavný nepriateľ, soundtrack a jeho finálne prevedenie v ukážke je príjemné sledovať.

7 rád pre každého Slováka. Ak budeš robiť tieto veci, budeš šťastnejší, zdravší a spokojnejší

Mohlo by ťa zaujímať:

7 rád pre každého Slováka. Ak budeš robiť tieto veci, budeš šťastnejší, zdravší a spokojnejší

Kto je Blue Beetle?

Blue Beetle, ktorého v rovnomennej snímke stvárňuje Xolo Maridueña, sa volá Jaime Reyes a rovnako ako herec predstavuje mladého hrdinu s mexicko-americkými koreňmi. Podľa komiksovej predlohy sa Jaimemu podarí nájsť artefakt, ktorý sa následne spojí s jeho telom a prepožičiava mu niekoľko nadprirodzených schopností, ako napr. nadľudskú silu, rýchlosť, obranu a vytrvalosť.

Okrem iného dokáže Scarab prostredníctvom Jamieho myšlienok vytvárať zbrane rôznych veľkostí a tvarov. Medzi jeho špeciálnu schopnosť patrí tzv. Infiltrator Mode, počas ktorého sa oblek na prvý pohľad stáva mohutnejším s vyčnievajúcimi ostňami, a jeho spôsob boja je brutálnejší bez morálneho kódexu jeho hostiteľa.

Aktuálne je Blue Beetle veľmi žiadaným superhrdinom, ktorý sa pravidelne objavuje na stránkach komiksov od vydavateľstva DC Comics, kde bol uvedený len nedávno, a to konkrétne v roku 2006. Jaime Reyes je spolu so svojím mimozemským spoločníkom členom Teen Titans a Justice League, kde spolupracuje s ostatnými slávnymi superhrdinami.

Blue Beetle, DCU, superhrdina
Warner Bros. Pictures / MovieStillsDB

Kedy snímka dorazí do našich kín?

Snímka má momentálne naplánovaný dátum premiéry na 18. augusta 2023. Režisérom je Angel Manuel Soto, pričom scenár k filmu napísal Gareth Dunnet-Alcocer.

Dej filmu sa odohráva vo fiktívnom Palmera City, ktoré by malo podľa slov režiséra predstavovať mesto na štýl Metropolis pre Supermana alebo Gotham City pre Batmana, kde by sa Jaime stal hlavným hrdinom pre bežných občanov. Príbeh je inšpirovaný hrou Injustice 2 a podľa komiksu Infinite Crisis, kde sa hlavný hrdina objavil ako Blue Beetle úplne prvýkrát.

Do hlavných úloh boli obsadení Xolo Maridueña, Adriana Barraza, Damián Alcázar, Elpidia Carrillo, Bruna Marquzine, Raoul Max Trujillo, Susan Sarandon a George Lopez.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje