Supermarket skvelým nápadom zamedzil nadmerným nákupom dezinfekcie

Zákazníci si dvakrát rozmyslia, či kúpia viac, ako potrebujú.

Zdroj: John Cameron, Unsplash / @_schuermann

Nielen na Slovensku, ale aj v mnohých iných krajinách ľudia podľahli panike a v súvislosti s koronavírusom doslova vykúpili obchody. Mnohí ľudia nakupujú viac produktov, ako je vôbec potrebné. To sa týka múky, toaletného papiera, ale aj dezinfekcie rúk či mydla.

Podobný fenomén postihol aj Dánsko. Na Twitteri niekto upozornil na skvelý nápad jedného dánskeho supermarketu, ktorý sa rozhodol nadmerným nákupom jednoducho zamedziť. 

Ľudia by nemali nakupovať viac, ako potrebujú

Je pochopiteľné, ak si niekto spraví nákup potravín aj na dva týždne či dlhšie. Ťažšie sa už chápe to, že niekto nakúpi desať kíl múky, ak nevlastní pekáreň. V podobných množstvách, ako to je s múkou a cestovinami, niektorí nakupovali aj dezinfekciu na ruky. Tento fenomén sa dial na Slovensku, v Taliansku aj v iných európskych krajinách.

Enormné nákupy dezinfekcie na ruky, ktorú momentálne potrebujú všetci, sa rozmohli aj v Dánsku. Jeden zo supermarketov sa však rozhodol takýmto nákupom zamedziť. Neobmedzili počet kusov dezinfekcie, ktorú si môžu ľudia kúpiť. Vymysleli to ešte lepšie. Dali totiž na dezinfekciu špeciálnu cenovku.

Jedno balenie dezinfekcie na ruky malo bežnú cenu, v prepočte na eurá 5,50. Dve fľašky podľa cenovky nemali akciovú cenu ani dvojnásobnú cenu. Ich cena je totiž až 134 euro. Jednoduchý nápad, ktorý zrejme funguje.

Pod príspevkom sa, samozrejme, našli ľudia, ktorí pochválili tento nápad, no zároveň kritizovali supermarket, že je tá cena za jeden sprej i tak prehnaná, načo hneď dotyčný dostal odpoveď, že je to v Dánsku a v Dánsku je všetko drahé.

Mnohí ľudia si však nápad pochvaľovali a vyjadrili sa, že niečo podobné by mohli zaviesť aj v ich krajine. Nielen na dezinfekciu rúk, ale aj na toaletný papier, cestoviny a ďalšie potrebné veci. Vo viacerých krajinách by bolo podobné pravidlo však nelegálne, keďže je tam zákaz zvyšovania cien nutných potrieb v prípade núdzového stavu.

Zdroj: Twitter @_schuermann

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
16
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Profesionálny Photoshop troll svojsky upravuje fotky fanúšikov. Výsledok ťa zaručene rozosmeje

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME