Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

K životu na vidieku neodmysliteľne patria aj zvuky rôznych poľnohospodárskych zvierat. Človeku tak rozhodne nepríde zvláštne, keď každé ráno počuje kikiríkať kohúta. Ako ale uvádza portál The Times, v nemeckej dedinke Abtweiler sa hlasné kikiríkanie stalo predmetom susedského sporu, ktorý skončil až na súde!

Kikiríkanie kohúta vraj ruší nočný pokoj

Jablkom sváru je kohút, ktorý patrí farmárke Karin Pfeifer-Rockenfeller. Jej sused sa dlhodobo sťažuje na jeho hlasné kikiríkanie, ktoré podľa neho ruší nočný pokoj. Od farmárky chcel, aby kohúta na noc zavrela do zvukotesnej miestnosti, ale ona to rázne odmietla. Spustila tiež petíciu, ktorej cieľom má byť vyhlásenie zvukov vidieka za národné dedičstvo hodné ochrany.

Shutterstock

Pfeifer-Rockenfeller vyhlásila, že Abtweiler je poľnohospodárska oblasť a podobné zvuky sú v nej teda úplne bežné. „Ak je môj sused citlivý na zvuky, tak si má premiestniť posteľ alebo si dať štuple do uší,“ vyhlásila. Podľa nej neprichádza do úvahy, aby kohúta zavrela do nejakej zvukotesnej miestnosti, keďže by uňho mohlo dôjsť k prehriatiu organizmu.

O celej veci tak bude rozhodovať súd. Farmárka sa vyjadrila, že sa rozhodne nechystá susedovi ustúpiť. Argumentuje tým, že na vidieku sa nachádza mnoho ďalších zvierat, ktoré vydávajú hlasné zvuky. Ak by aj susedovi vyhovela, nikde nie je napísané, že by sa neskôr nesťažoval napríklad na bečanie oviec či erdžanie koní.

Farmárku navštívil aj štáb miestnej televízie, ktorý zmeral hlučnosť kohúta. Prišlo sa na to, že jeho kikiríkanie dosahuje len 70 decibelov, teda ešte menej než napríklad vysávač. Podobné súdne spory prebiehali aj vo Francúzsku, kde napokon boli vidiecke zvuky uznané za národné dedičstvo. Karin Pfeifer-Rockenfeller tak má slušnú šancu, že zo súdu vyjde ako víťazka.

Shutterstock

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť