Švédi premenili zatopenú vlakovú stanicu na verejné kúpalisko

Tak takéto spestrenie rannej cesty do práce by sme určite ocenili všetci

Ranná cesta do práce je veľmi nepríjemná záležitosť, najmä preto, že mnohí majú čas na prvú dávku kofeínu až po príchode do jamy levovej (keďže hľadanie dvoch rovnakých ponožiek, vyprázdňovanie čriev a neustále si kladenie otázky „naozaj som zamkol?“ má jednoznačne prednosť).

A keďže sa deväťdesiat percent ľudskej populácie o siedmej ráno nevyrúti do ulíc s radostným srnčím poskokom a širokým úsmevom na tvári, jeden by čakal, že zistenie, že sa na svoj dopravný prostriedok budú musieť doplaviť, celej situácii na pozitivite práve nepridá. Lenže tento článok je o Švédoch a vám už dopredu musí byť jasné, že národ, ktorý dobrovoľne žerie fermentované slede z konzervy, sa na svet pozerá úplne inak.

svenskadagbladet / instagram.com

Vlaková stanica v švédskej Uppsale sa počas pondelkovej noci premenila na ukážku z filmu Čeľuste. Nie, neboli tam žraloky, ale bolo tam príšerne veľa vody. Príčinu zatopenia týchto priestorov treba hľadať v počasí a teda v silných búrkach, ktoré sa v tomto období preháňajú mestom. Švédi sa však rozhodli, že celý incident pojmú skutočne optimisticky a nenechajú si do nitky premočeným oblečením pokaziť deň.

Vytasili teda (naozaj netuším odkiaľ, keďže neviem ako vy, ale k mojej povinnej výzbroji na jazdu v MHD patria skôr položky ako slzák a dezinfekčný gél, nie výbava na potápanie) nafukovačky, šnorchle a okuliare a zatopenú stanicu razom premenili na verejné kúpalisko. „Rozhodne to nebola najčistejšia voda, v akej som sa kedy kúpala a po príchode domov ma čaká poriadna sprcha, ale stálo to za to,“ hovorí o príjemnom spestrení rána fotografka Sarah Thorén, ktorá mala tiež možnosť osviežiť sa v dažďovej vode.

svanstorm / instagram.com (https://www.instagram.com/p/Bl0WZ1rhfXC/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control)

Humorné fotografie ľudí užívajúc si „pokojný deň pri vode“ v trochu neštandardných podmienkach obleteli internet rýchlo ako mor a zatiaľ čo jedni závideli, ďalší začali racionálne mudrovať. „Očividne si okrem kúpania užívate aj elektrické šoky, keďže si s kľudom plávate vo vytopenej stanici, ktorá je kompletne pod prúdom,“ napísal jeden užívateľ sociálnej siete. „Pamätáte si tú mláčku močovky, okolo ktorej ste včera prechádzali a zapchávali si pri tom nos? Tak dnes sa v tom dobrovoľne kúpete,“ písal zase ďalší.

Naozaj treba uznať, že sú to celkom rozumné poznámky, no život je len jeden a keby sa ten hore po tvojej smrti dozvedel, že si za života premárnil šancu vyvaliť svoje šunky na nafukovačku uprostred vytopenej stanice, určite by ti zabuchol dvere od neba rovno pred ksichtom. Okrem toho, do každej vody, v ktorej si sa kedy kúpal, ľudia cikajú, ale to s tou elektrinou… To má naozaj niečo do seba.

rt.com (https://www.rt.com/news/434596-flooded-train-station-swim-sweden/)

My tu na Slovensku sme očividne omnoho ufrfľanejšej nátury, keďže sa nie tak dávno podobný scenár opakoval aj v našom hlavnom meste, no namiesto nafukovačiek sa, kam len oko dohliadlo, javili len zduté a zamračené tváre. Nuž, nie každý vie aj v takejto chvíli zachovať chladnú hlavu a stať sa pánom situácie, no možno sa v budúcnosti necháme trošku inšpirovať. 🙂

Zdroj: ladbible.com
Titulná fotka: instagram.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovákov sme sa pýtali, akú superschopnosť by chceli mať a prečo. Odpovede ťa pobavia!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME