Švédi „upgradujú“ svoje ruky: Načo je táto futuristická technologická vychytávka dobrá?

Niektorí zamestnávatelia to dokonca ponúkajú svojim zamestnancom zadarmo.

Kľúče, peňaženka a s ňou aj platobné karty sú predmety, na ktoré sa snažíme dať si čo najväčší pozor, no paradoxne sa najčastejšie strácajú.

Bolo by skvelé, keby v budúcnosti vynašli technológiu, ktorá by tieto veci skĺbila do jednej a ešte by aj bolo nemožné spustiť ju z dohľadu… nuž, tá budúcnosť je teraz. A Švédi sa jej veľmi tešia.

Obyvatelia tejto škandinávskej krajiny sa od jari roku 2018 začali vo veľkom čipovať. Zatiaľčo koncom minulého roka sa tomuto technickému pokroku podvolilo len okolo sto ľudí, k dnešnému dňu je to už viac ako štyri tisíc.

Toto číslo ale rozhodne nie je finálne a každým dňom sa zvyšuje. Pomáha tomu aj fakt, že niektoré spoločnosti ponúkajú tento zákrok svojim zamestnancom celkom zdarma.

https://www.independent.co.uk/news/world/europe/sweden-workers-microchip-implant-cash-card-id-pass-replace-employee-hand-epicenter-rice-grain-size-a7670551.html

Čip v sebe spája platobné karty rôzneho charakteru a kľúče. Jednoduchým chirurgickým zákrokom sa zavedie medzi palec a ukazovák. Vzhľadom na to, že nie je väčší ako zrnko ryže, je procedúra takmer bezbolestná a netreba sa báť žiadneho krviprelievania.

Pre bežného človeka je dostupná za cenu zhruba 150 eur. Čip funguje len na krátku vzdialenosť, takže jediný spôsob, ako by vám ho niekto mohol ukradnúť, je zmocniť sa celej vašej ruky. To, ako sa to dá docieliť, v rámci zachovania dobrej morálky bližšie konkretizovať nebudeme.

https://www.businessinsider.com/microchip-implants-in-healthy-people-2014-7

Zatiaľčo sa mnoho nadšencov nevie dočkať, kedy sa čip stane súčasťou ich života (a tela), omnoho viac ľudí k nemu zaujalo negatívny postoj. Niet divu – je to predsa čip v tvojej ruke. Hoci momentálne výrobcovia tvrdia, že sa v ňom nenachádza GPS zariadenie, a teda nie je možné pomocou neho človeka sledovať, nie každý tomu verí. Ako argument im slúži práve fakt, že to firmy ponúkajú svojim zamestnancom zadarmo, čo predsa len trochu smrdí niečim nekalým.

https://www.gobankingrates.com/banking/technology/microchips-sweden/

Tento špecifický čip v sebe nesie určité informácie, no nie je schopný ich prijať viac. To v preklade do bežnej reči znamená, že sa vám prostredníctvom tohto múdreho zrnka ryže nikto nenabúra do počítača ani telefónu. Aj túto informáciu spochybňujú skeptici, ktorí sú presvedčení, že súkromné informácie na čipe nebudú súkromné navždy. Koniec koncov – môžu mať pravdu.

https://futurism.com/british-companies-implanting-microchips

Táto hračka nám nepochybne otvára dvere do novej technologickej éry, no ako každý revolučný vynález, aj tento so sebou prináša určité riziká. Zveriť moc nad svojim domovom a financiami do rúk jedného mikročipu môže skončiť všelijako. Ak by naozaj bolo možné garantovať stopercentnú bezpečnosť, tento produkt by nám obrátil život o stoosemdesiat stupňov a značne ho aj uľahčil. Na druhú stranu by sa mohol dostať do zlých rúk a narobiť viac škody ako úžitku.

https://futurism.com/british-companies-implanting-microchips

A čo vy – išli by ste do toho a nechali si takýto čip zaviesť pod kožu? Alebo ostávate verní „starej škole“? 🙂

Titulná fotka: futurism.com

Reagujte!
Grr Grr
14
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
19
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 vtipných a šialených náhod, vďaka ktorým ľudia spoznali svoje spriaznené duše

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME