Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Svedkyňa opísala súdu vzťah vedúceho detského tábora s maloletou

Roman P. čelí obžalobe zo sexuálneho zneužívania.


Na pôde Okresného súdu Bratislava II dnes pokračuje hlavné pojednávanie s režisérom a bývalým vedúcim detského tábora Chachaland Romanom P., ktorý je stíhaný pre údajný pomer s maloletou účastníčkou tábora Katarínou Danovou. Spomedzi šiestich predvolaných svedkov pred súdom vypovedala aj bývalá spolužiačka Danovej zo základnej školy Alexandra. Podľa jej výpovede sa jej Danová zverila v roku 2004, keď mala 13 rokov, že má priateľa Romana a ten má 40 rokov.

Danová sa podľa svedkyne najskôr javila zaľúbená, pričom bola napríklad svedkom toho, ako sa bozkávali v kine. Neskôr išla na odporúčanie Danovej aj do Chachalandu. Danová pritom podľa nej navštevovala obžalovaného na izbe. „Čo sa tam dialo, to neviem,“ povedala svedkyňa. Zároveň uviedla, že poškodená mala v rámci tábora pre vzťah s Romanom P. rôzne výhody.

Danová podľa svedkyne neskôr uviedla, že s Romanom P. sa chce rozísť, ten to však odmietol. „Písal jej SMS, že si ublíži, že sa zabije,“ uviedla svedkyňa. Takisto doplnila, že s obžalovaným neskôr sama komunikovala cez mobilné aplikácie, pričom on sa jej pýtal na jej sexuálne skúsenosti a intímnosti. „Povedal, že je lepšie začínať so sexuálnym životom skôr,“ povedala s tým, že neskôr s ním komunikáciu ukončila.

TASR

Ďalší svedok, ktorý bol v Chachalande najskôr ako účastník a neskôr ako praktikant, povedal, že po nejakom čase Roman P. a poškodená svoj vzťah ani neskrývali a ona vystupovala ako jeho pravá ruka. „Boli pár, na milión percent to bolo jasné. Všetci to vedeli,“ skonštatoval. Pojednávanie v tejto veci bude pokračovať 14. marca výsluchom zvyšných svedkov navrhnutých prokuratúrou.

Roman P. čelí obžalobe zo sexuálneho zneužívania. Podľa prokuratúry mal totiž vzťah s bývalou účastníčkou tábora Katarínou Danovou v období rokov 2003 až 2006. Na začiatku predmetného obdobia malo dievča 13 rokov. O prípade hovorila Katarína Danová verejne až v dospelosti. Roman P. vinu odmieta s tým, že išlo len o kamarátsky vzťah.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť