Štvrtok 20.1.2022
sk
Dalibor
, Sebastián
cz
Ilona, Sebastián

Švédsko bude so Slovenskom zdieľať skúsenosti v boji proti dezinformáciám

Štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS) sa stretol so švédskou veľvyslankyňou Annikou Markovic.


Švédsko bude so Slovenskom zdieľať svoje skúsenosti v boji proti falošným správam. Po stretnutí so švédskou veľvyslankyňou Annikou Markovic to vo svojom profile na sociálnej sieti skonštatoval Martin Klus (SaS), štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Švédsko len minulý týždeň otvorilo novú vládnu Agentúru boja pre psychologickú obranu. Hlavným dôvodom bol zvyšujúci sa podiel dezinformačných a manipulatívnych spravodajských útokov, ktoré smerovali zo zahraničia a neboli len z vojenského prostredia. „Švédsko sa chce pred takýmito útokmi, ktoré sú nepochybne súčasťou hybridnej vojny vedenej proti Európskej únii, účinne brániť, a to aj v súvislosti s blížiacimi sa všeobecnými voľbami,“ ozrejmil Klus. Doplnil, že podobná agentúra len nedávno vznikla aj vo Francúzsku.

Štátneho tajomníka teší, že švédska veľvyslankyňa pre Slovensko, ktorá sídli vo Viedni, poskytla Slovensku zdieľanie informácií a skúseností v oblasti boja s dezinformáciami a sprostredkovala aj nové kontakty. Markovic sa zaujímala aj o regionálne platformy ako Vyšehradská štvorka (V4) a Slavkovský formát (S3), ktorým bude Slovensko čoskoro predsedať. „Švédsko od januára 2023 prevezme predsedníctvo v Rade EÚ, a tak sme spoločne hľadali možnosti vzájomnej podpory a koordinácie,“ uzavrel Klus.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť