Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Svet pozná svojho najvyššieho psa. Okoloidúci sa bežne pýtajú, či ho môžu osedlať

To, že ide o dogu, prekvapí asi len málokoho.


Zeus. Aké príznačné meno pre najvyššieho psa na svete! Tento rekord bol oficiálne zaznamenaný v Guinnessovej knihe rekordov a nie je známy žiadny iný pes, ktorý by sa mu výškou mohol vyrovnať. Asi málokoho prekvapí, že Zeus je plemena nemecká doga, ktoré patrí k tým najväčším.

Psí obor z Texasu sa stal svetovým rekordmanom vďaka výške v kohútiku 1,046 metra. Keď sa postaví na zadné, tak sa pozerá zvrchu aj na dospelých ľudí. Jednoducho ide o giganta, ktorý prekonáva naše bežné predstavy o tom, akých rozmerov je pes, a veľkostne sa hodí skôr k veľkým hospodárskym zvieratám.

Život s gigantickým psom

Zeus bol mohutný už od narodenia – bol najväčším z piatich šteniatok z vrhu a odmalička mal veľmi veľké labky. Jeho paničke Brittany sa splnil celoživotný sen o nemeckej doge. Radosť však sprevádzali aj obavy a Brittany si nebola celkom istá, či takého veľkého psa zvládne.

Ako sa postupne ukázalo, Zeus je skvelým spoločníkom a ani jeho enormný apetít nie je prekážkou. Brittany a jej rodina sa dokážu postarať nielen o neho, ale aj o troch austrálskych pastierskych psov a jednu mačku. Najvyšší pes na svete rád navštevuje farmársky trh v Dallase, kde ho väčšina predajcov dobre pozná.

Povahou je veľmi priateľský a má rád doslova každého. Pozornosť, ktorú mu počas prechádzok venujú fascinovaní okoloidúci, si riadne užíva. Zároveň je nesmierne tvrdohlavý a robí len to, čo sám chce, a vtedy, keď to on chce.

Nežný obor

Toto plemeno úctyhodných rozmerov bolo pôvodne vyšľachtené na lov diviakov. Húževnaté divé svine nie sú ľahkým sústom a je preto jasné, že u dog si ľudia cenili ich veľkosť, fyzickú silu a bojovnosť. Neskôr sa však bojový duch z tohto plemena vytratil a dnes sú známe presne opačným správaním.

Nemecká doga je považovaná za jedno z najpriateľskejších plemien, ktoré má veľmi dobrý vzťah k deťom. Aj napriek mierumilovnej povahe dokáže všetkých potenciálnych agresorov odstrašiť len svojou veľkosťou, a preto sa vynikajúco hodí do rodín.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť