Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Svet pozná svojho najvyššieho psa. Okoloidúci sa bežne pýtajú, či ho môžu osedlať

To, že ide o dogu, prekvapí asi len málokoho.


Zeus. Aké príznačné meno pre najvyššieho psa na svete! Tento rekord bol oficiálne zaznamenaný v Guinnessovej knihe rekordov a nie je známy žiadny iný pes, ktorý by sa mu výškou mohol vyrovnať. Asi málokoho prekvapí, že Zeus je plemena nemecká doga, ktoré patrí k tým najväčším.

Psí obor z Texasu sa stal svetovým rekordmanom vďaka výške v kohútiku 1,046 metra. Keď sa postaví na zadné, tak sa pozerá zvrchu aj na dospelých ľudí. Jednoducho ide o giganta, ktorý prekonáva naše bežné predstavy o tom, akých rozmerov je pes, a veľkostne sa hodí skôr k veľkým hospodárskym zvieratám.

YouTube video

Život s gigantickým psom

Zeus bol mohutný už od narodenia – bol najväčším z piatich šteniatok z vrhu a odmalička mal veľmi veľké labky. Jeho paničke Brittany sa splnil celoživotný sen o nemeckej doge. Radosť však sprevádzali aj obavy a Brittany si nebola celkom istá, či takého veľkého psa zvládne.

Ako sa postupne ukázalo, Zeus je skvelým spoločníkom a ani jeho enormný apetít nie je prekážkou. Brittany a jej rodina sa dokážu postarať nielen o neho, ale aj o troch austrálskych pastierskych psov a jednu mačku. Najvyšší pes na svete rád navštevuje farmársky trh v Dallase, kde ho väčšina predajcov dobre pozná.

Povahou je veľmi priateľský a má rád doslova každého. Pozornosť, ktorú mu počas prechádzok venujú fascinovaní okoloidúci, si riadne užíva. Zároveň je nesmierne tvrdohlavý a robí len to, čo sám chce, a vtedy, keď to on chce.

Nežný obor

Toto plemeno úctyhodných rozmerov bolo pôvodne vyšľachtené na lov diviakov. Húževnaté divé svine nie sú ľahkým sústom a je preto jasné, že u dog si ľudia cenili ich veľkosť, fyzickú silu a bojovnosť. Neskôr sa však bojový duch z tohto plemena vytratil a dnes sú známe presne opačným správaním.

Nemecká doga je považovaná za jedno z najpriateľskejších plemien, ktoré má veľmi dobrý vzťah k deťom. Aj napriek mierumilovnej povahe dokáže všetkých potenciálnych agresorov odstrašiť len svojou veľkosťou, a preto sa vynikajúco hodí do rodín.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.