Svet sa konečne dozvedel, ako sa rodia bizarné ilustrácie z webu WikiHow

Ikonickým obrázkom vďačíme za nespočetné memes.

Zdroj: Wikivisual

Ako spraviť vanilkovú tortu, ako predávať na blšáku, ako pomôcť kamarátovi so zlomeným srdcom alebo ako si nechať spraviť obriezku. WikiHow pozná odpoveď naozaj na všetko. Sú známe prípady, keď sa vďaka WikiHow podarilo zachrániť ľudské životy alebo odrodiť dieťa bez prítomnosti lekára.

WikiHow.com funguje na podobnom princípe ako Wikipedia – ide o otvorenú databázu, do ktorej dobrovoľníci pridávajú poznatky a pomôžu tým niekomu, kto si trebárs nevie zaviazať šnúrky. Wikihow sa vďaka svojmu jedinečnému štýlu ilustrácií stala kultovou modlou.

Vďaka svojskému štýlu a kolísavej kvalite sa ilustrácie v priebehu rokov stali miláčikom meme komunít. Čudné obrázky sa (hlavne po vytrhnutí z kontextu) veľmi ľahko stávajú perfektným materiálom na výrobu memes. Môžeme ich vidieť napríklad na stránkach WikiHowArt alebo WikiHow Image Macros. Umenie z WikiHow má oddaný kult fanúšikov.

View this post on Instagram

#wikihowimagemacros #throwback #hairdye #anime #memes

A post shared by Wikihow Image Macros (@wikihowimagemacros) on

View this post on Instagram

#wikihowimagemacros #kitty #son #fatherhood #stayaway

A post shared by Wikihow Image Macros (@wikihowimagemacros) on

View this post on Instagram

#photography #nude #risque #burgers

A post shared by Wikihow Image Macros (@wikihowimagemacros) on

View this post on Instagram

#wikihowimagemacros #freealan #innocent

A post shared by Wikihow Image Macros (@wikihowimagemacros) on

Obrázky z WikiHow patria k internetovému folklóru dlhé roky, no málokto sa zamýšľal, kto ich vyrába a odkiaľ sa berú. Reportér z portálu OneZero sa našťastie rozhodol vrhnúť svetlo na túto problematiku a priniesť odpovede. Vďaka nemu máme jasnejšiu predstavu o tom, kto je človek, podľa ktorého pes vyzerá takto:

Podľa zistení OneZero má WikiHow k dispozícii celosvetovú sieť freelancerov, zásobujúcich web miliónmi ilustrácií. Nebolo až také ľahké dostať sa k týmto informáciám, pretože WikiHow sa svoj proces tvorby grafického obsahu snažil dlhé roky udržať v tajnosti. Autori sú viazaní zmluvou o mlčanlivosti.

Chris Hadley, ktorý má na starosti vizuálnu stránku WikiHow, pre OneZero potvrdil, že „s výnimkou Antarktídy sa ich kresliči nachádzajú všade vo svete“. Ich najväčšia koncentrácia je na Filipínach, v Indii a v Indonézii, kde môžu autorom vyplácať mzdy také nízke ako 40 centov za obrázok.

Väčšinou ide o študentov umeleckých škôl, ktorí sú naverbovaní cez inzeráty alebo dokonca návštevou priamo v škole. Freelanceri majú k dispozícii systém, v ktorom sú zobrazené všetky články s chýbajúcimi ilustráciami. Kreslič si sám zvolí atraktívnu tému a pustí sa do jej práce. Systém zároveň slúži na odovzdávanie hotového diela a získavanie spätnej väzby.

Wikihow zostavil pre ilustrátorov príručku, ktorá má za cieľ pomôcť usmerniť ich činnosť. Medzi rôznymi technickými tipmi môžeme nájsť aj „hodnotové body“. Firma kresličov vyzýva, aby sa nebáli diverzity a do kresieb umiestňovali ľudí rôznych rás a vekových kategórií, mužov aj ženy.

Zároveň tam môžeme natrafiť na skvelé odporúčanie, podľa ktorého by v článkoch o určitých fóbiách nemali byť zobrazené podnety, ktoré tieto fóbie spúšťajú.

WikiHow momentálne ponúka viac ako 212-tisíc článkov a státisíce ilustrácií. Môžeme si byť istí, že kým stránka bude fungovať, prinesie nám mnoho ďalších meme klenotov, ako napríklad obľúbený formát „Hard to swallow pills“.

View this post on Instagram

Men who feel rejected and use the line “but I’m such a nice guy!” need to understand that being nice is the bare minimum in human standards. Being a nice person does not entitle you to anything, it just means you’re a decent person. Let’s dismantle the idea that women don’t like “nice men” and only date “bad boys”. This harmful stereotype perpetuates the idea that treating women badly is a normal and acceptable thing. ALL people deserve a partner who respects them, cares for them and loves them; but you have to be willing to be that partner for someone else as well. . #feminism #genderequality #theequalityinstitute #theEQI #equality #feminist #niceguy #meme #hardtoswallowpills #feministmeme #badboys #respect

A post shared by The Equality Institute (@theequalityinstitute) on

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Otestuj sa: Poznáš mená týchto menej známych súrodencov rozprávkových postavičiek?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME