Sobota 23.10.2021
sk
Alojzia
cz
Teodor
, Theodor

Máš pocit, že svoje povinnosti odkladáš zo dňa na deň? Vyčítajú ti tvoji blízki, že si lenivý a nič nevieš dotiahnuť do konca? Táto disciplína má svoju novú kráľovnú – ženu, ktorá vrátila vypožičanú knihu z knižnice po 50 rokoch. Informoval o nej portál AP News.

Do knižnice v Plymouthe v Pennsylvánii bol doručený balík so zaujímavým obsahom. Išlo o kópiu knihy Coins You Can Collect z roku 1967, ktorú sprevádzalo 20 dolárov (cca 17 eur) v hotovosti a list napísaný akoby z jej vlastnej perspektívy.

Obsah listu objasnil neskoré vrátenie

Píše sa v ňom, že knižka bola vypožičaná pred 50 rokmi malým dievčatkom. Toto dievčatko sa rodičia neunúvali vopred informovať o tom, že sa sťahujú do iného mesta a mladá dáma preto nemala možnosť knižku vrátiť. Kniha ďalej v liste priznáva, že o ňu bolo dobre postarané a celý čas bola v spoločnosti iných knižiek.

Neskôr list mení perspektívu a jeho autorka píše sama za seba. Tvrdí, že toto nečakané sťahovanie nebolo jedinou zmenou bydliska, ktorú má za sebou. Sťahovala sa viackrát a pri každom sťahovaní rodina žartovala o „knihe z Plymouthu“, stratenej ďaleko od svojej knižnice.

shutterstock

Peniaze za pokutu

Neznáma žena ku knihe pribalila aj 20 dolárov. Priznala sa, že táto čiastka zrejme nebude stačiť na splatenie nazbieranej pokuty z omeškania, bola by však rada, ak by sa peniaze použili na odpustenie pokuty nejakému čitateľovi.

Laura Keller, riaditeľka knižnice, vraví, že presne to sa stalo a vďaka príspevku odpustili pokutu mladej matke, ktorá má záujem si požičiavať knihy.

Zdroj: apnews.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť