Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Máš pocit, že svoje povinnosti odkladáš zo dňa na deň? Vyčítajú ti tvoji blízki, že si lenivý a nič nevieš dotiahnuť do konca? Táto disciplína má svoju novú kráľovnú – ženu, ktorá vrátila vypožičanú knihu z knižnice po 50 rokoch. Informoval o nej portál AP News.

Do knižnice v Plymouthe v Pennsylvánii bol doručený balík so zaujímavým obsahom. Išlo o kópiu knihy Coins You Can Collect z roku 1967, ktorú sprevádzalo 20 dolárov (cca 17 eur) v hotovosti a list napísaný akoby z jej vlastnej perspektívy.

Obsah listu objasnil neskoré vrátenie

Píše sa v ňom, že knižka bola vypožičaná pred 50 rokmi malým dievčatkom. Toto dievčatko sa rodičia neunúvali vopred informovať o tom, že sa sťahujú do iného mesta a mladá dáma preto nemala možnosť knižku vrátiť. Kniha ďalej v liste priznáva, že o ňu bolo dobre postarané a celý čas bola v spoločnosti iných knižiek.

Neskôr list mení perspektívu a jeho autorka píše sama za seba. Tvrdí, že toto nečakané sťahovanie nebolo jedinou zmenou bydliska, ktorú má za sebou. Sťahovala sa viackrát a pri každom sťahovaní rodina žartovala o „knihe z Plymouthu“, stratenej ďaleko od svojej knižnice.

shutterstock

Peniaze za pokutu

Neznáma žena ku knihe pribalila aj 20 dolárov. Priznala sa, že táto čiastka zrejme nebude stačiť na splatenie nazbieranej pokuty z omeškania, bola by však rada, ak by sa peniaze použili na odpustenie pokuty nejakému čitateľovi.

Laura Keller, riaditeľka knižnice, vraví, že presne to sa stalo a vďaka príspevku odpustili pokutu mladej matke, ktorá má záujem si požičiavať knihy.

Zdroj: apnews.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť