Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Jedno z „pravidiel internetu“ hovorí, že ku každej mužskej postave existuje jej ženská analógia. Takzvané pravidlo 63 sa tentoraz dotklo aj obľúbenej whisky Johnnie Walker. Vďaka novej limitovanej edícii sa namiesto starého známeho Johnnieho na etikete objaví slečna v rovnako štýlovom smokingu. Na hlave jej samozrejme nechýba ani švihácky cylinder.

Jane Walker sa zložením nijako neodlišuje od Johnnieho, limitovaná edícia je unikátna čisto len svojim obalom. Na pultoch amerických obchodov sa objavuje v týchto dňoch. Predaj bol totiž naplánovaný na mesiac marec, ktorý je v mnohých krajinách sveta označovaný za mesiac histórie žien. Odporúčaná cena produktu je 34USD za 750-mililitrovú fľašu. Jeden dolár z každej predanej fľaše bude venovaný organizáciám podporujúcim ženy.

Johnnie Walker

Spoločnosť Diageo, ktorá je výrobcom whisky, podniká viaceré kroky, ktoré majú predísť diskriminácii žien. Presadzuje 50-percentné zastúpenie žien vo vedení spoločnosti a snaží sa bojovať proti sexistickým reklamám v oblasti predaja alkoholických nápojov. Možno si to mnohí neuvedomujú, ale ženy slopú minimálne toľko, čo muži. Síce výskum od výskumu môžu mať zľahka odlišné výsledky, závery ukazujú, že v posledných rokoch sa ženám podarilo dobehnúť mužov v konzumácii alkoholu, hlavne v nárazovom pití. Takže v tejto disciplíne ženy nepochybne dosiahli úplnú emancipáciu.

https://memehub.sk/post/93164

Či už ide o marketing, komiksy alebo iné médiá, vytváranie ženských verzií charakterov je celkom bežný krok. To neznamená, že je vždy úspešný. Takéto výtvory majú za cieľ osloviť aj ženskú časť populácie, často však výsledok pôsobí dosť rozporuplne až vyslovene smiešne. Snahy vyzerajú dosť prvoplánovo, a poväčšinou je už na prvý pohľad jasné, že ide len o snahu nabaliť sa na ďalšej skupine obyvateľstva.

V súčasnosti čokoľvek, čo sa dotýka rodovej rovnosti a feminizmu dokáže v okamihu vyvolať nekontrolovateľnú mediálnu búrku. Ak sa to nepodarí Jane, určite sa nájde nejaká iná téma, ktorá počas mesiaca ženskej histórie povolá do zbrane klávesnicových bojovníkov. Pretože vždy je jednoduchšie riešiť zástupné problémy, než tie skutočné!

Zdroje: theguardian.com, ruvzmartin.sk, bmj.com
Titulná fotka: pixabay.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje