Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

V pondelok sa na Pražskom hrade konal pietny akt, pripomínajúci doterajších takmer 30-tisíc obetí koronavírusu v Českej republike. Prvú z presne 29 711 sviečok, reprezentujúcich vyhasnuté životy, zapálil prezident Miloš Zeman, uviedol iROZHLAS.

V českej verejnosti však táto akcia zanechala trpkú pachuť či posmech. Udalosť totiž nebola práve dobre zorganizovaná a pohľad na Miloša Zemana bol naozaj smutný. Zeman bol na nádvorie dotlačený na vozíku, a keď počas minúty ticha vstával, musela ho podopierať dvojica ochrankárov.

profimedia

Súčasný český prezident má 76 rokov a v takom veku je úplne normálne, že človeka trápia rôzne zdravotné komplikácie. Za to sa hanbiť netreba. Problémom je to, že Zeman svoje ťažkosti so zdravím opakovane zľahčuje a tvrdí, že je v dobrom zdravotnom stave.

Takto človek v dobrom zdravotnom stave určite nevyzerá

Sviečky v plastových pohároch

Okrem ťažkopádneho Zemana boli ďalším nevydareným bodom programu sviečky umiestnené v plastových pohároch. Organizátori skutočne považovali za skvelý nápad umiestniť sviečky do pohárov, do akých ti na festivaloch čapujú pivo. Je jasné, že išlo o snahu ochrániť ich pred vetrom, výsledok bol ale biedny.

profimedia

Ide o niečo, čo nielenže pôsobí nedôstojne, ale naráža to aj na základné princípy fyziky. Plast sa pri kontakte s ohňom (niečo, čo by pri horiacej sviečke nemalo byť prekvapením) deformuje. Netrvalo dlho a pod vplyvom tepla sa poháriky povykrúcali do veľmi neestetickej podoby.

Pietny akt vyvolal v českej verejnosti rozpačité pocity

Namiesto dôstojnej spomienky na obete pandémie sa ľudia dočkali šou, z ktorej mnohí stratili reč. Je preto pochopiteľné, že udalosť sa veľmi rýchlo stala terčom vtipov a na českom internete sa objavilo množstvo memes.

Zdroje: irozhlas.cz, profimedia.sk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť