Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Milovníci obľúbenej série Rýchlo a zbesilo majú dôvod na radosť. Po odkladoch zapríčinených pandémiou sa na strieborné plátna konečne dostane deviaty diel tejto akčnej ságy. Vo filme sa stretneme s celou paletou starých známych a chýbať, samozrejme, nebudú ani veľkolepé akčné scény a automobilové naháňačky.

Rýchlo a zbesilo 9 režíroval Justin Lin a hlavné úlohy si strihli Vin Diesiel, Lucas Black, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez, John Cena, Charlize Theron, Finn Cole, Tyrese Gibson, Ludacris, Helen Mirren či Anna Sawai.

CinemArt SK

Hlavným hrdinom je opäť Dominic Toretto (Vin Diesel), na ktorého sa začnú lepiť tiene minulosti. Skupina kriminálnikov na čele s Domovým bratom Jakobom (John Cena) má totiž zálusk na pomstu, pričom v ohrození bude rovno celý svet. Čo ale vlastne môžeme od deviateho dielu čakať? V tom by nám mohli trochu napovedať zahraničné recenzie, ktorých zhrnutie ti prinášame práve v tomto článku.

Fanúšikovia budú spokojní

Celkovo sa dá povedať, že snímka u kritikov pozbierala relatívne spokojné ohlasy. Recenzenti sa zhodujú, že fanúšikovia dostanú všetko, prečo túto sériu milujú, akurát ešte posunuté na ďalšiu úroveň. Jamie Jirak napísal, že diváci by mali očakávať nenáročnú a zábavnú popcornovku, ktorá ale nie je najkvalitnejším dielom ságy. „Ak sa ale obrníte znalosťou, že deviaty diel nie je lepší ako päťka až osmička, veľmi dobre sa pobavíte,“ uviedol.

Alif Majeed zase podotkol, že ide o zábavný blockbuster, na ktorý sa rozhodne oplatilo čakať“. Kristy Puchko pochválila réžiu Justina Lina s tým, že „presne vie, čo Rýchlo a zbesilo potrebuje a čo zo série robí skvelú zábavu“. Veľa chvály pozbierali, pravdaže, aj akčné scény.

CinemArt SK

„Séria si zaslúži pochvalu za kvalitu a kreativitu najrôznejších akčných scén,“ dodala Perri Nemiroff s tým, že deviaty diel je v tomto ohľade ešte viac odtrhnutý z reťaze. Edward Douglas sa zmienil, že séria už trpí určitou schematickosťou, avšak stále ponúka viac než dosť prvotriednej zábavy.

Viacero kritikov podotklo, že príbeh je prakticky úplne absurdný, ale vôbec to neprekáža, navyše sú si tohto faktu vedomí aj samotní tvorcovia. Vďaka tomu má ich film nadhľad a sleduje sa výborne. Okrem skvelej audiovizuálnej stránky sa ale pochvalné slová ušli aj hercom, resp. ich postavám. Tie sú totiž stále sympatické a práve ich vzájomné vzťahy sú srdcom celého filmu. Navyše medzi sebou majú skvelú chémiu.

„Rýchlo a zbesilo sa vracia na výslnie ako jedna z najlepších častí série,“ uviedla Molly Freeman. „Kombinuje emócie, veľké srdce a ešte väčšiu akciu, pričom prehlbuje témy rodiny.“ Angie Han popísala deviaty diel ako „cool jazdu“, ktorá stavia hlavne na úmyselne prehnanej a prepálenej akcii. John Nguyen zase dodal, že pred návštevou kina je nutné vypnúť mozog a proste sa baviť.

CinemArt SK

Kedy sa filmu dočkáme?

V zásade tak môžeme napísať, že Rýchlo a zbesilo 9 urobí radosť všetkým fanúšikom tejto značky. Dostanú všetko, čo na nej milujú: sympatické postavy, megalomanské akčné scény a trochu tých emócií. Čo viac od letného blockbusteru chcieť? Na Slovensku si film budeš môcť pozrieť od 17. júna 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť