Sylvester Stallone sa vracia ako Rambo. Pripomeň si s nami 10 jeho najlepších filmov

Sylvester Stallone má vo svojej filmografii viacero skvelých kúskov.

Zdroj: Lionsgate, Metro-Goldwyn-Mayer / moviestillsdb.com (úprava redakcie)

Do našich kín v týchto dňoch vstupuje nový diel kultovej akčnej série Rambo s podtitulom Posledná krv. Hlavnú rolu si, pravdaže, opäť strihne nesmrteľný Sylvester Stallone. Pri tejto príležitosti sa spolu pozrieme na 10 najlepších kúskov tohto obľúbeného herca, pričom sme vyberali filmy, v ktorých Stallone stvárnil hlavnú rolu.

10. Creed – 75 %

V roku 2015 sa Sylvester Stallone vrátil ku svojej slávnej úlohe boxera Rockyho Balbou. Ten sa v tomto filme stal trénerom nadaného mladého boxera Adonisa Johnsona (Michael B. Jordan).

Snímka Ryana Cooglera si odniesla chválu kritikov aj divákov a samotný Stallone sa dočkal Zlatého glóbusu a nominácie na Oscara za nejlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe. Snímku si obľúbili aj diváci v našich končinách, o čom svedčí solídne hodnotenie 75 % na ČSFD.

9. Zabijaci – 76 %

Slušný thriller Richarda Donnera so scenárom od súrodencov Wachowských (Matrix). Snímka nám rozpovedala príbeh dvoch profesionálnych nájomných vrahov: Roberta Ratha (Sylvester Stallone) a Miguela Baina (Antonio Banderas). Tí sa dostanú do vzájomného súboja, z ktorého môže vyjsť živý len jeden. Snímka kriticky prepadla, ale diváci si ju napokon obľúbili. Na ČSFD filmu vystavili nadpriemerných 76 %.

8. Cliffhanger – 76 %

Snímka Rennyho Harlina rozpráva príbeh horského vodcu Gabea, ktorý je trýznený démonmi minulosti. Keď sa po dlhšej pauze vracia späť do práce, nechcene sa pripletie doprostred premyslenej lúpeže. Ešte nevie, že si bude musieť siahnuť na dno svojich síl, aby dokázal prežiť.

Cliffhanger je solídny akčniak, ktorému sa dostalo priaznivého diváckeho prijatia, hoci kritici boli vo svojich záveroch skôr vlažní. Film si dokonca (dosť nezaslúžene) odniesol štyri nominácie na Zlaté maliny, ale aj tri nominácie na Oscara.

7. Expendables: Nezničiteľní – 76 %

Prvý diel Expendables si zrežíroval samotný Sylvester Stallone, ktorý spolupracoval aj na scenári a zahral si hlavnú úlohu. Po jeho boku sa mihli akčné legendy typu Eric Roberts, Dolph Lundgren či Jet Li. Vo výsledku sme dostali celkom svižný a zábavný akčniak, ktorý odkazoval na klasiky žánru rokov minulých. Kritici síce príliš nadšení neboli, divákom sa však film páčil o dosť viac.

6. Rocky Balboa – 77 %

Šiesty Stalloneho návrat do úlohy boxera Rockyho Balbou patrí k jeho vôbec najlepším filmom. Stallone si snímku napísal aj zrežíroval a fanúšikom doručil prvotriednu nostalgickú pecku. Tá príbeh Rockyho uspokojivo uzavrela a následne mohol na scénu nastúpiť Michael B. Jordan v Creedovi. Snímku dobre hodnotili kritici aj diváci a išlo aj o finančný úspech.

5. Demolátor – 78 %

Akčný film Demolátor mal premiéru v roku 1993 a podpísaný je pod ním režisér Marco Brambilla. Aj keď má na ČSFD viac než solídnych 78 %, nedá sa povedať, že by ho kritici milovali. Je to skrátka akčniak z 90. rokov so všetkým, čo k tomu patrí. Na nejaký sofistikovaný príbeh sa tu nehrá a dôraz je kladený na svaly a hlášky. A je to celkom zábava.

4. Rambo: Do pekla a naspäť – 79 %

John Rambo je ďalším nesmrteľným hrdinom zo Stalloneho filmografie. Snímka Rambo: Do pekla a naspäť bola štvrtým dielom série. Sylvester Stallone sa podieľal na scenári a posadil sa aj na režisérske kreslo.

Kritici síce len znechutene krčili plecami, ale diváci boli na film zvedaví a ich reakcie boli väčšinou vysoko pozitívne. Dá sa povedať, že pokiaľ si fanúšikom série o Rambovi, tak si si túto snímku musel užiť. Ponúkla totiž dostatok akcie, hlášok a kvalitnú réžiu.

3. Expendables: Nezničiteľní 2 – 80 %

Nestáva sa úplne často, aby druhý diel nejakej filmovej série vypálil lepšie než predchodca. V prípade Expendables 2 sa to však podarilo. V réžii Simona Westa sa popri Stalloneovi objavili aj ďalšie legendy akčného filmu, ako Jason Statham, Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme, Jet Li, Chuck Norris, Bruce Willis či Arnold Schwarzenegger. Snímka dokázala baviť humorom aj akciou, takže účel bol rozhodne splnený.

2. Rambo – 85 %

Prvý Rambo je dnes už klasikou, ale v dobe premiéry sa mu dostalo skôr chladného prijatia. Kritici hovorili prinajlepšom o priemernom filme, diváci však boli viac než spokojní. Postupom rokov sa snímke dostalo pozitívnejších reakcií aj od kritikov. Dnes už niet pochýb o tom, že film Teda Kotcheffa patrí k základným kameňom moderného akčného filmu a stal sa neoddeliteľnou súčasťou popkultúry.

1. Rocky – 87 %

Prvý diel Rockyho je (rovnako ako Rambo) zaslúženým kultom. Snímka Johna G. Avildsena za smiešny rozpočet milión dolárov dokázala na box office utŕžiť 225 miliónov. Kritici boli tiež viac než spokojní a Rocky si odniesol 10 nominácií na Oscara, pričom premenil tri sošky (najlepší film, najlepšia réžia a najlepší strih).

Stallone sa týmto kúskom dostal do pozície milovanej hollywoodskej hviezdy a filmu samotnému sa dostalo mnohých pôct, vrátane účasti v rebríčkoch najlepších filmov všetkých čias.

Zdroj: csfd.cz

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nevšedné fotky, ktoré sa poriadne pohrajú s tvojou predstavivosťou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME