Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Pozor, článok obsahuje spoilery

Ak patríš medzi fanúšikov seriálov, určite v každom z nich, čo sleduješ, máš nejakých svojich „obľúbencov“, pri ktorých si vždy dúfal, že navzdory komplikáciám skončia spolu a šťastní.

Tvorcovia filmov a seriálov totiž dobre vedia, že keď do deja zasadia nejaký „kúzelný párik“, divák si ho často obľúbi až do tej miery, že dvojica je mnohokrát jediným dôvodom, prečo seriál dopozerá až do konca.

Episode 18 I Am So In Love With You GIF by Friends - Find & Share on GIPHY

Na tieto dvojice sme nezabudli a vďaka nim sme (aspoň na pár minút) uverili v osudovú lásku:

1) Ragnar a Lagertha (Vikingovia)

Sexi párik, v ktorom to neprestalo iskriť ani po rokoch. A to napriek tomu, že spolu prekonali veci, ako napríklad smrť dieťaťa alebo neveru. Obaja boli autoritatívni, tvrdohlaví a do veľkej miere nezávislí tvrdí bojovníci. Spájala ich aj vášeň a zapálenie pre vec.

Lagertha išla Ragnarovi na pomoc napriek tomu, že ju vymenil za Aslaug, ktorá mu dala synov, po čom túžila Lagertha, a toto zabolí každú ženu… Ragnar ju však stále miloval a bolo to vidno aj z toho, ako veľmi sa bál sa o jej nenarodené dieťa, aj keď nebol jeho otcom.

Držali nad sebou ochrannú ruku, aj keď si žili každý po svojom. Mali iných partnerov, milencov, zákonitých…no v tých najťažších časoch si bežali v ústrety a hľadali silu jeden v druhom. Vikingovia žili pre to, aby raz mohli umrieť a ocitnúť sa vo „Valhalle“ a oni tam nakoniec aj spočinuli spolu.

MGM / Moviestillsdb

2) Marge a Homer (Simpsonovci)

Ukážkový párik, nepriznaný ideál manželstva, ktorý aj keď mal nezhody, dokázal ich za pomoci svojského humoru prekonať. Je pravdou, že „vďaka“ Homerovej veľmi svojráznej povahe to s ním mala Marge väčšinou veľmi ťažké, viackrát ho aj opustila. Na prvý pohľad bolo toto manželstvo permanentne v kríze, no nakoniec sa k sebe, tak či tak, vrátili.

A hlavne preto, že Marge svojho manžela napriek všetkému milovala a Homer bol na tom podobne. Ľúbil svoju modrovlasú polovičku oddane až fanaticky. A keď niekto povie slovné spojenie „oddaný manžel“, mnohým príde na um práve tento žltý, lenivý pánko.

20th Century Fox Televisio / Moviestillsdb

3) Seth a Summer (O. C. California)

Seriál „nášho mládí“ a dvojica sympaťákov, ktorá nám učarovala. Ona, obľúbená školská krásavica a on, outsider, čiže na prvý pohľad veľmi nesúrodý párik. Ich príbeh patril jednoznačne medzi tie najpútavejšie zo všetkých v Orange County, kde sa fiktívny príbeh odohrával. A nakoniec ho aj spečatili svadbou.

https://www.instagram.com/p/BgeAX4OhYqg/?utm_source=ig_embed

4) Ross a Rachel (Priatelia)

Kultový párik, pri ktorom každý divák túžil, aby ostali navždy spolu. No väčšiu časť seriálu spolu nechodili, ale naopak, viedli rôzne žabomyšie vojny, ktoré síce pramenili z ich lásky, no stále im niečo bránilo v tom byť spolu.

Atraktívna Rachel nikdy nemala núdzu o nápadníkov, no skutočnú lásku pociťovala iba k Rossovi. Mali spolu aj dcéru Emmu. Nakoniec sa na zbožné prianie miliónov ich fanúšikov dali dokopy.

Warner Bros. Television / Moviestillsdb

5) Cersei a Jamie Lannister (Game of Thrones)

Síce to bola taká lovestory s „incestnou“ príchuťou, no bol to zároveň jediný pár, ktorý spolu vydržal všetky série a vlastne jediná veľká láska v seriáli. Vytvorili pomerne stabilný, aj keď na začiatku pochopiteľne tajný vzťah. Mali spolu dokonca tri deti. Boli síce krutí, no milovali o to hlbšie a vernejšie. Ako svoje deti, tak i jeden druhého.

Aj v ich prípade sa potvrdilo jediné – keď je vzťah dvoch ľudí križovaný mnohými prekážkami, býva o to silnejší a bezhraničnejší.

HBO / Moviestillsdb

6) Floki a Helga (Vikingovia)

Excentrický Floki a verná divoška Helga boli po Ragnarovi a Lagherte druhým najsympatickejším párikom zo seriálu. Ak si bol Ragnarov kamarát niečím istý, bola to láska k Helge. V úvodných častiach si si možno myslel, že blondínka sa tam ohreje max. pár dielov, ale nie, nakoniec sa z toho vyvinula veľká láska, dokonca sa aj vzali.

Bolo smutné, no zároveň veľmi dojímavé sledovať, ako Helga verne stála pri Flokim, aj keď si odpykával Ragnarov trest. Aj keď Helga mnohokrát nevypočítateľnému Flokimu nerozumela a nesúhlasila s ním, boli nerozlučiteľný pár a v podstate, ako jedny z mála, za celý seriál nemali iných partnerov.

Keď Helga zomrela, ako to už pri veľkých láskach býva, Floki si neprial nič iné ako tiež odísť z tohto sveta.

MGM / Moviestillsdb

7) Chuck a Blair (Gossip Girl)

Milovaná dvojica väčšiny fanúšikov seriálu Gossip Girl. Iskrilo im to teda parádne. Vždy sa ľúbili, no zároveň vzájomne presviedčali o opaku. Boli povrchní a veľa razy bezcitní, no spolu tvorili očarujúci pár. Nikto nerozumie jemu tak dobre ako ona a nikto jej tak ako on. A to hlavne v intrigovaní a v sexe.

Chuck bol ukážkový Cassanova a Blair ublížil mnohokrát, najviac asi, keď ju podviedol s Jenny a približne vtedy sme tu rozmaznanú „sopľaňu“ začali naozaj z hĺbky duše nenávidieť. Vždy ich však niečo spojilo. Aj keď to vyzeralo miestami už beznádejne.

Warner Bros. Pictures/ Moviestillsdb

8) Luke a Lorelai (Ženy z rodu Gilmorovcov)

Aj keď bol tento seriál hlavne o pevnom priateľskom pute medzi matkou a dcérou, aj tento príbeh mal romantické odchýlky a ako všetky ženy, aj ony dve riešili mužov. A ten „osudový“ pán bol pre mamku Lorelai sympaťák Luke.

Charizmatická dvojica, ktorej priateľský vzťah, ako sa to často stáva aj v reálnom živote, prerástol v lásku. Rozumeli si, mali svojský zmysel pre humor a hodili sa k sebe dokonale. V obdobiach, keď neboli spolu, sme pevne verili, že dostanú rozum.

Warner Bros. Television / Moviestillsdb

9) Sheldon a Amy (Teória veľkého tresku)

Ich vzťah nespájala fyzická príťažlivosť, no dokonalé duševné súznenie. Skrátka, rovnako nepochopení čudáci. Sheldon nie je typický chlap, to je každému jasné už po pozretí jednej jedinej časti Teórie veľkého tresku. Okrem iných odlišností s „basic“ mužmi má sex na poslednom mieste a vyhýba sa mu do takej miery, ako to ide.

Na prvé „ťuťu muťu“ si Amy teda musela poriadne počkať. Avšak ich lásku, aj keď bezpochyby netradičnú, spája silné puto priateľstva a porozumenia, ktoré je niekedy omnoho viac ako fyzická príťažlivosť.

CBS Television / Moviestillsdb

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.