Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 25.6.2024
sk
Tadeáš
, Olívia
cz
Ivan

Známy podnikateľ, inžinier, filantrop a majiteľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, sa pýši novým prírastok do rodiny. Spoločne s jeho priateľkou, hudobníčkou známou pod menom Grimes, včera oznámili, že sa im narodil syn.

Samozrejme, ako to už u známych ľudí býva, všetci ich fanúšikovia boli zvedaví na jeho meno. To neskôr Elon Musk v jednom zo svojich tweetov odhalil. Ľudia nechcú veriť tomu, že si Musk nerobí z fanúšikov srandu.

Meno ako postavička zo Star Wars

Už sme tak trochu zvyknutí, že známe osobnosti dávajú radi svojim deťom nevšedné a originálne mená. Meno syna Elona Muska všetkých pravdepodobne poriadne prekvapilo. Ich syn dostal totiž meno X Æ A-12. Znie to skôr ako názov pre nový model Tesly, alebo nejakej novej postavičky zo Star Wars.

Akonáhle Elon Musk toto meno zverejnil na Twitteri, ľudia nad ním začali premýšľať. Niektorí sa nazdávali, že ide iba o žart, iní ihneď reagovala vtipnými odpoveďami typu: „To je dôvod, prečo Elon postavil vlastnú školu“ alebo „My v Británii ho budeme volať Dave“. 

Aký má toto záhadné meno význam?

Viete, matky občas vyberajú mená aj podľa toho, aký majú význam. Výstrednej hudobníčke Grimes a zároveň matke dieťaťa sa zrejme nepáčili všetky bežné mená, a preto sa rozhodla pre toto extravagantné. Grimes na svojom Twitteri zverejnila vysvetlenia konkrétnych znakov v mene, čím väčšinu ľudí presvedčila, že naozaj nejde o žart.

Takže takto: X – neznáma premenná, Æ – moje elfské hláskovanie AI (láska alebo umelá inteligencia), A-12 – predchodca SR-17 (naše obľúbené lietadlo). Žiadne zbrane, žiadna obrana, len rýchlosť. Skvelé v boji, ale nenásilné. + A – Archangel – moja obľúbená pesnička

Bez žartov by to nešlo

Nemohlo by to byť inak, ak by takéto meno obišlo bez posmeškov. Uznajte, dieťa to asi nebude mať úplne jednoduché. S týmto menom však má predispozície stať sa hudobným producentom a raz sa mu ešte možno bude hodiť.

Netrvalo dlho a na Twitteri sa pod príspevkom objavilo hneď niekoľko vtipných reakcií. Mnohých zaujíma, ako sa bude meno vyslovovať. Aj k tejto téme bolo uštedrených niekoľko vtipov.

Jedna z možností, ako sa bude meno vyslovovať

Možnosť číslo dva

Knihy dieťaťa Elona Muska a Grimes budú mať takéto názvy

Grimes a Elon: Synu, prosím, vynes smeti
X Æ A-12:

Keď bude mať X Æ A-12 šestnásť a dostane svoje prvé auto

X Æ A-12 sa hrá so svojimi spolužiakmi v škole


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.