Utorok 4.10.2022
sk
František
cz
František

SZĽH nevylúči z reprezentácie hráčov pôsobiacich v Rusku

Strešný orgán slovenského hokeja nenasledoval príklad Švédov či Fínov, ktorí už v máji rozhodli, že legionári pôsobiaci v Rusku nebudú môcť v tejto sezóne 2022/2023 reprezentovať.


Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) po štvrtkovom rokovaní výkonného výboru zaujal stanovisko v otázke reprezentovania hráčov, ktorí v čase vojny na Ukrajine pôsobia v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) tvorenej prevažne klubmi agresorskej krajiny – Ruska. Strešný orgán slovenského hokeja nenasledoval príklad Švédov či Fínov, ktorí už v máji rozhodli, že legionári pôsobiaci v Rusku nebudú môcť v tejto sezóne 2022/2023 reprezentovať.

„Výkonný výbor SZĽH aj Slovenský zväz ľadového hokeja budú vždy rešpektovať medzinárodné dohody a platné zákony SR. Máme za to, že hráči, ktorí aktuálne hrajú v Rusku, neporušujú ako medzinárodné dohody, tak naše zákony,“ uvádza SZĽH v stanovisku.

Ďalej tvrdí, že sa bude opierať o Olympijskú chartu, podľa ktorej má byť šport nástrojom spájania. „Útoky a nevraživosť voči športovcom sú neakceptovateľné rovnako, ako je neprijateľný akýkoľvek vojnový konflikt. Z tohoto dôvodu budeme aj naďalej vyberať hráčov do reprezentácie podľa ich aktuálnej formy a nie ligy, v ktorej pôsobia,“ dodal SZĽH.

Na súpiskách tímov KHL momentálne figuruje sedem slovenských hokejistov: Michal Krištof (Admiral Vladivostok), Christián Jaroš (Avangard Omsk), Samuel Buček (Neftechimik Nižnekamsk), Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Patrik Rybár (Spartak Moskva), Adam Húska (Torpedo Nižnij Novgorod).


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť