SZĽH predstavil nové dresy a logo slovenskej hokejovej reprezentácie. Fanúšikovia zúria!

Čo si o novinkách myslíš ty?

Každému, kto aspoň troška sleduje slovenský hokej, je jasné, že s ním nie je všetko úplne v poriadku a existuje mnoho oblastí, ktoré by si zaslúžili zlepšenie. Slovenský zväz ľadového hokeja sa krízu rozhodol hasiť na tom najdôležitejšom mieste – predstavil nové dresy a logo!

Nové dresy odhalil v Bratislave prezident SZĽH Martin Kohút spolu s bývalým reprezentantom, Mariánom Hossom. Na hrudi dresu sa už nevyníma štátny znak SR, nahradila ho nová grafika. Nepochybne dobrou správou je to, že na dresoch už viac nebudú zobrazené logá sponzorov a partnerov.

©TASR
©TASR

Keďže doteraz platilo, že SZĽH a reprezentácia mali vlastné logá, hokejový zväz sa rozhodol vytvoriť jednotný vizuál. Víťazom výberového konania, ktoré prebiehalo od septembra do februára, sa stal tento rozhodne originálny návrh:

©TASR

Na slovenský štátny znak nemá nikto autorské práva, preto kópie dresov a podobné suveníry mohol v minulosti vyrábať každý. Vďaka novému logu, chránenému autorským zákonom, sa bude môcť hokejový zväz stať výhradným predajcom oficiálneho merchandisu a získavať tým peňažné zdroje. Ktoré môže rozumne investovať napríklad do ďalšieho nového loga.

Pri štylizovaní kopcov som skúsil do nich vložiť hokejky a získal som pocit, že to vytvára dojem hokejovej krajiny. Dúfam, že sa to ujme a že sa s tým fanúšikovia, ktorí sú v celom procese dôležití, stotožnia,“ okomentoval tvorbu nového loga jeho autor, Peter Kačenka.

Pán Kačenka asi zostane sklamaný…

http://debata.pravda.sk/debata/483115-hokejisti-maju-nove-logo-i-dresy-moderne-a-vystizne-chvali-hossu/
https://sport.sme.sk

https://sport.sme.sk

https://www.facebook.com/
https://www.facebook.com/
https://www.facebook.com/

Drvivá väčšina fanúšikov na logo reagovala negatívne. Zo strany verejnosti odzneli najčastejšie dve výčitky – 1. divná úprava štátneho znaku bola považovaná za jeho degradáciu 2. dizajn loga ľuďom asocioval totalitné režimy – či už ten komunistický alebo ten ľudácky.

Nové dresy budú mať premiéru na Nemeckom pohári, naši chlapci v nich vystúpia aj na budúcoročných majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnia v Bratislave a v Košiciach. Ak by niekto túžil bližšie sa zoznámiť s novou estetickou stránkou slovenského hokeja, oblečenie a ďalšie doplnky pre fanúšikov sa v predaji objavia už o dva týždne.

Zdroj: teraz.sk
Titulná fotka: TASR

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zábavné mená ľudí z celého sveta, na ktorých sa ich rodičia poriadne vybúrili

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME