Tabaková na sociálnych sieťach varovala pred údajnými únosmi detí. Ministerstvo vnútra i polícia reagujú

Romana Tabaková zverejnila takéto video.


Romana Tabaková, bývalá poslankyňa a tenistka, zverejnila na sociálnej sieti video, ktoré medzi rodičmi vyvolal vlnu obáv. V príspevku upozorňuje na údajné pokusy o únosy detí z verejných priestorov, ako sú ihriská. Na jej tvrdenia už reagovalo ministerstvo vnútra i polícia.

Tabaková vo videu spomína konkrétne miesta ako Petržalka v Bratislave či Banská Bystrica. V komentári na Instagrame spomína aj Hainburg. „Vyskytol sa prípad pokusu o únos dieťaťa pri ihrisku v Petržalke. Žena okolo 50 rokov, blond, štíhlej postavy, 160 cm sa postavila pri dieťati a začala sa približovať a nakláňať, keď v tom pribehla matka dieťaťa evidentne v poslednej chvíli, pretože hneď na to zastavilo vozidlo SUV bielej farby, kde žena hneď do neho bez slova nastúpila,“ napísala Tabaková na sociálnej sieti v príspevku.

Ministerstvo vnútra i polícia reagovali na Tabakovej tvrdenia

Na šíriace sa informácie zareagovalo aj ministerstvo vnútra prostredníctvom oficiálnej stránky Hoaxy a podvody – Ministerstvo vnútra SR. „Upozorňujeme občanov, aby neverili neovereným a nepodloženým informáciám o údajných násilných únosoch detí z detských ihrísk. Dôverujte výhradne overeným informáciám z Policajného zboru SR,“ uvádza sa v príspevku.

„Na sociálnych sieťach sme zaznamenali šíriace sa informácie, v zmysle ktorých sa majú v našom hlavnom meste unášať deti z detských ihrísk a podobne. Na území celého Bratislavského kraja neevidujeme žiadny prípad únosu dieťaťa, prípadne pokusu o násilné odvlečenie dieťaťa cudzou osobou, či už z okolia detských ihrísk, prípadne iných verejných priestorov. Rovnako neevidujeme ani prípady únosov detí ‚podozrivou dodávkou‘,“ vyjadrila sa k situácii Polícia SR – Bratislavský kraj na Facebooku.

„Všetky doposiaľ publikované statusy o údajných dodávkach, ktoré sa pokúšajú uniesť deti, sa nepotvrdili – išlo o hoax. Polícia takéto správy šíriace sa na Facebooku preveruje. Tvorenie takýchto hoaxov spôsobuje zbytočnú paniku,“ dodala polícia.

Mohlo by ťa zaujímať:

Šimkovičová, ale aj Separ. Anketa Homofób roka 2025 zverejnila päticu nominovaných


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné