Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Ťahal ju až 20 metrov ako korisť. Takto vyzeral brutálny útok medveďa v Nízkych Tatrách

Nebezpečný les sa pre ňu stal osudným.


V posledných dňoch Slovenskom otriasol tragický prípad bieloruského páru v Nízkych Tatrách. Počas piatka sa tam stal brutálny útok medveďa, ktorý skončil smrťou 31-ročnej ženy Tatiany. Ako informujú Topky, priebeh tejto tragédie bol veľmi hrozivý, medveď ťahal ženu po zemi až 20 metrov ako korisť.

Bieloruský pár Tatiana a Constantin vraj pracovali počas zimnej sezóny v Jasnej ako lyžiarski inštruktori. Nakoľko sa blíži jej koniec, tak si ho chceli poriadne užiť, preto sa vybrali na výlet do Nízkych Tatier. Skončilo to však tragicky. Dvojica si vybrala nebezpečný les nad Demänovskou dolinou, kde sa môže chodiť iba v určitých dátumoch, aj to iba po značených chodníkoch, dôvodom je piaty stupeň ochrany.

Nikto nevie, prečo tam boli

Na mieste v danom čase nemali čo robiť. Úsek, kde sa nachádzali, je až do 15. júna uzavretý, dôvodom sú nevhodné podmienky, ide totižto o kamenistý a značne strmý svah, ktorý zvykne byť šmykľavý. Z výberu trasy zostal zhrozený aj kolega páru.

brutálny útok medveďa
Shutterstock

„Dali sme mu niekoľko tipov, kam by mohol so svojou priateľkou ísť na turistiku. Prečo si vybral práve túto trasu, ťažko hodnotiť. Možno preto, že býval na Laziskách a chodník začína práve tam,“ prezradil.

Ich turistický zážitok sa zmenil v peklo, keď natrafili na medveďa. Dvojica údajne spanikárila a snažili sa utiecť, Constantin sa dokonca spojil s horskou službou. Obaja sa rozutekali iným smerom, medveď začal prenasledovať Tatianu, ďalej sa už nevideli. Jemu sa podarilo skryť, ona také šťastie nemala.

Medveď ju ťahal viac ako 20 metrov

Na miesto neskôr prišli záchranári aj so psom a dronmi či termovíziou. Tatianu sa podarilo nájsť, bohužiaľ, už mŕtvu. Podľa všetkého mala pri naháňačke s medveďom spadnúť z obrovskej výšky, čo viedlo k zraneniam nezlučiteľným so životom. Okrem toho vraj jej telo následne zobral medveď a ťahal ho po zemi vyše 20 metrov ako korisť. Tatianu našiel záchranár, neďaleko nej videl aj veľkého medveďa s krvavou papuľou.

Mohlo by ťa zaujímať:

Čo má človek robiť počas útoku medveďa a ako sa majú Slováci správať v lese, ak nechcú byť napadnutí divým zvieraťom?

„Mal som so sebou služobného psa Hektora, ktorý ma pred medveďom chránil. Našiel obeť a štekaním ju označil, no keď som k nej prišiel, medveď nejavil vôbec známky plachosti. Až pes ho vytlačil do bezpečnej vzdialenosti. Začal sa však pohybovať k druhej záchrannej skupine, načo som ich upozornil a vzápätí bolo počuť výstrel, ktorým medveďa odplašil príslušník polície,“ opisuje náčelník horských záchranárov Jakub Filipko.

Príčinou smrti má byť pád. Podľa súdneho lekára išlo o zlyhanie centrálneho nervového systému z dôvodu pádu z výšky.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.