Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika
Zdroj: ©Shutterstock

Tajné marketingové triky, po ktorých už nič nebude ako za „starých dobrých komunistov“

Slovák dá aj posledné peniaze za to, aby mal niečo zadarmo, v Amerike nie je rozhodujúce, koľko to stojí, ale koľko sa na tom ušetrí.

Marketing, všade skrytý marketing. Nevyhneš sa mu ani v svojpomocne zmontovanom karavane poháňanom prírodným oslíkom. Možno medzi Amišmi, ale bez záruky. Zobudí ťa budík na mobile, ktorý si kúpil na popud reklamy. Zaspávaš so sviežim dychom, lebo si práve vylízal zvyšky kolgejtky extra whitening z akcie. Prelustruj tajné triky marketérov, ktoré fungujú už roky a stále sa im neráči na zaslúžený dôchodok.

Krv je satanovo semä

1. Reklamy na ženské potreby NIKDY nepoužívajú červenú farbu. Menštruačnú krv znázorňujú blankytnou modrou, pretože červená je až príliš realistická a drsná v dnešnom bezbolestnom svete. 

2. Telefónne spoločnosti obsadzujú do reklám na svoje produkty stále mladšie deti, čím rodičom podsúvajú správu, že je normálne, aby šesťročné decko malo smartfón.

3. Keď obchody s alkoholom nevedia predať lacné víno, zvýšia jeho cenu. Keďže väčšina zákazníkov o víne nič nevie, kupuje ho na základe ceny s heslom: čím drahšie, tým lepšie.

4. Tabakové spoločnosti sponzorujú väčšinu antitabakových kampaní, pretože nedokážu nabádať k fajčeniu. Spoliehajú sa na efekt, že tieto reklamy v ľuďoch vyvolávajú myšlienky na fajčenie. A nemýlia sa. Inak, všetci traja muži v reklame Marlboro Man zomreli na rakovinu pľúc.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť