Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak
Zdroj: ©Shutterstock

Tajne s nimi býval v dome a plánoval. Jeho úmysly boli morbídnejšie, než majú bežní votrelci

Spísal manifest s názvom Pokusy na všežravcoch: Renovovanie ľudí podobných potkanom.

Prišiel si z nákupu ľahší o kilo a o dva dni zistíš, že chladnička je prázdna? Piánko. Žiješ na Slovensku. Pokiaľ tento argument nestačí, je možnosť, že ťa niekto potajme vyžiera. Ak ti k tomu mizne oblečenie a veci záhadne migrujú, zváž, či nie si obeťou phroggingu. Phrogger (froger) je človek, ktorý tajne žije v dome inej osoby bez jej vedomia. Označenie vychádza zo skutočnosti, že samozvanec skáče z miesta na miesto ako žaba.

Niekto mu načúral do drezu

Vyskytlo sa viacero prípadov, keď ľudia u seba našli bývať cudzieho človeka. Najčastejšie žil v podkroví, garáži, pivnici, kôlni alebo medzi stenami, a keď majiteľ nebol doma, užíval si luxus nulového nájmu. Najznámejší je prípad z roku 2009, keď muž z Manhattanu po nevysvetliteľných udalostiach a úbytku potravín inštaloval kameru. Tá mu bonzla, že v jeho skrini býva žena.

Na záberoch z otvoru nad skriňou vylieza ženská postava. Po tom, čo kuchynský drez použije ako WC, zamieri do chladničky a sadne si na gauč pred televízor. Keď začuje prichádzať domáceho, ukryje sa. Neskôr si ešte nasyslí poživeň a zalezie do skrýše.

YouTube video

Podľa privolanej polície žila v jeho byte dva týždne. Dnu sa dostala cez okno, po požiarnom schodisku zo strechy.

Že sa to netýka len Američanov s dutými domami a tajnými prielezmi, svedčí takmer totožný incident z Japonska. V tomto prípade žena v skrini bývala až rok. Napodiv, toto sú tie neškodnejšie historky o phroggingu.

Nestresuj zlato, si len paranoidná

Novomanželia Brittany a James sa v roku 2019 spolu s jeho deťmi presťahovali na Havaj. Usadili sa v dvojposchodovom dome v pokojnej a bezpečnej štvrti.

Prvým incidentom boli rozhádzané veci z krabíc po celej garáži. Niekto ich pošliapal, vytiahol náhodné predmety a dal ich na divné kôpky. Keď zistili, že nič nechýba, a vylúčili lúpež, ďalej to neriešili.

O pár dní Brittany počula buchnutie vchodových dverí. Vedela, že James s deťmi sú preč. V dome ani vonku nik nebol. Keď mu o tom večer hovorila, presviedčal ju, že si to len namýšľa.

James jej neveril, ani keď tvrdila, že v noci počuje šramot a vŕzganie. Často sa kvôli tomu hádali. Po jednej takej hádke ju v noci zobudilo hlasné zatvorenie dverí. Zobudila manžela, ktorý si z jej vydeseného správania nič nerobil. Pripisoval to nočnej úzkosti.

Brittany išla preveriť situáciu. Predné dvere boli otvorené, no bola si istá, že ich zamkla. Neskôr v tú istú noc sa na buchot dverí zobudil aj James. Keď sa vrátil z prieskumu, skonštatoval, že aj zadné dvere sú otvorené. V tú noc počuli viac podobných zvukov.

Veci začali miznúť

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje