Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Miesta, na ktorých údajne straší, pozornosť ľudí celkom logicky priťahujú. Či už na paranormálne sily veríš alebo nie, iste uznáš, že staré opustené domy, hotely či psychiatrické liečebne v sebe majú neuveriteľne pochmúrnu a tiesnivú atmosféru.

Nie je potom nič nezvyčajné, že ľudská imaginácia si do týchto priestorov umiestňuje najrôznejšie prízraky. Hotel Crescent v meste Eureka Springs v americkom štáte Arkansas je ale podľa portálu LADbible tým vôbec najstrašidelnejším hotelom v celej Amerike.

Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Crescent_Hotel_(Eureka_Springs,_Arkansas)#/media/File:Crescent_Hotel,_Eureka_Springs,_Arkansas_-_circa_1886.jpg)

Temná história

Hotel bol postavený v roku 1886 a spočiatku jeho klientelu tvorili bohatí ľudia a známe osobnosti. Veľmi rýchlo sa to ale zmenilo a hotel začal chátrať a upadať. V roku 1937 ho kúpil istý Norman G. Baker, ktorý ho zmenil na nemocnicu a zdravotné kúpele.

Baker sa stal známym ako moderátor v rozhlase, ale okrem toho o sebe vyhlasoval, že je špičkový lekár, ktorý pozná liek na rakovinu. V skutočnosti to bol, samozrejme, podvodník. Na jeho sladké reči o lieku ale skočilo mnoho ľudí a Baker ich začal v hoteli Crescent „liečiť“. Napokon skončil za mrežami za podvod. Hotel samotný bol funkčný až do začiatku 90. rokov.

Na jeho pôde ale Baker vykonával poriadne temné veci, o čom svedčí objav 400 pohárov s ľudskými pozostatkami. Podvodník totiž tvrdil, že tieto ľudské časti obsahujú „rakovinotvorné exempláre“, ktoré je nutné uložiť v alkohole. Neskôr boli tieto poháre zakopané v záhrade za hotelom, kde ich v roku 2019 objavila záhradníčka Susan Benson. Okrem toho našla aj viacero chirurgických nástrojov, ktoré naznačujú, že Baker na svojich pacientoch vykonával nebezpečné operácie. Pravdepodobne im nádory priamo vyrezával.

Alan Islas/Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Crescent_Hotel_(Eureka_Springs,_Arkansas)#/media/File:Crescent_Hotel.jpg)

Pridaj si k tomu tvrdenia ľudí o duchoch, ktorí nepokojne kráčajú temnými chodbami a podivné zvuky, ktoré sa v hoteli počas nocí ozývajú. Hotel navštívilo mnoho samozvaných lovcov duchov, ktorí tvrdia, že sa v ňom nachádza portál do inej dimenzie. Výpovede hovoria napríklad o duchovi mačky, ktorá na pôde hotela zomrela, ale aj o prízraku 4-ročného chlapca či ženy, ktorá pred sebou tlačí vozík.

Okolo pol jedenástej v noci možno vídať aj prízrak dievčaťa, ktoré vyskočí z balkóna do záhrady a bez stopy zmizne. Niektorých týchto duchov sa údajne podarilo zachytiť aj na fotografie. Hotel bol pred niekoľkými rokmi zrenovovaný a pre verejnosť je bez problémov prístupný a záujemcovia si dokonca môžu priplatiť za špeciálnu „strašidelnú prehliadku“.

https://www.facebook.com/crescenthotelghosttours/photos/a.162373190458998/1396576103705361


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť