Tajomný hotel v Amerike je údajne plný duchov. Našli sa v ňom aj poháre plné ľudských pozostatkov

Stavba má za sebou vcelku temnú históriu.

Zdroj: Shutterstock

Miesta, na ktorých údajne straší, pozornosť ľudí celkom logicky priťahujú. Či už na paranormálne sily veríš alebo nie, iste uznáš, že staré opustené domy, hotely či psychiatrické liečebne v sebe majú neuveriteľne pochmúrnu a tiesnivú atmosféru.

Nie je potom nič nezvyčajné, že ľudská imaginácia si do týchto priestorov umiestňuje najrôznejšie prízraky. Hotel Crescent v meste Eureka Springs v americkom štáte Arkansas je ale podľa portálu LADbible tým vôbec najstrašidelnejším hotelom v celej Amerike.

Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Crescent_Hotel_(Eureka_Springs,_Arkansas)#/media/File:Crescent_Hotel,_Eureka_Springs,_Arkansas_-_circa_1886.jpg)

Temná história

Hotel bol postavený v roku 1886 a spočiatku jeho klientelu tvorili bohatí ľudia a známe osobnosti. Veľmi rýchlo sa to ale zmenilo a hotel začal chátrať a upadať. V roku 1937 ho kúpil istý Norman G. Baker, ktorý ho zmenil na nemocnicu a zdravotné kúpele.

Baker sa stal známym ako moderátor v rozhlase, ale okrem toho o sebe vyhlasoval, že je špičkový lekár, ktorý pozná liek na rakovinu. V skutočnosti to bol, samozrejme, podvodník. Na jeho sladké reči o lieku ale skočilo mnoho ľudí a Baker ich začal v hoteli Crescent „liečiť“. Napokon skončil za mrežami za podvod. Hotel samotný bol funkčný až do začiatku 90. rokov.

Na jeho pôde ale Baker vykonával poriadne temné veci, o čom svedčí objav 400 pohárov s ľudskými pozostatkami. Podvodník totiž tvrdil, že tieto ľudské časti obsahujú „rakovinotvorné exempláre“, ktoré je nutné uložiť v alkohole. Neskôr boli tieto poháre zakopané v záhrade za hotelom, kde ich v roku 2019 objavila záhradníčka Susan Benson. Okrem toho našla aj viacero chirurgických nástrojov, ktoré naznačujú, že Baker na svojich pacientoch vykonával nebezpečné operácie. Pravdepodobne im nádory priamo vyrezával.

Alan Islas/Wikimedia Commons (https://en.wikipedia.org/wiki/Crescent_Hotel_(Eureka_Springs,_Arkansas)#/media/File:Crescent_Hotel.jpg)

Pridaj si k tomu tvrdenia ľudí o duchoch, ktorí nepokojne kráčajú temnými chodbami a podivné zvuky, ktoré sa v hoteli počas nocí ozývajú. Hotel navštívilo mnoho samozvaných lovcov duchov, ktorí tvrdia, že sa v ňom nachádza portál do inej dimenzie. Výpovede hovoria napríklad o duchovi mačky, ktorá na pôde hotela zomrela, ale aj o prízraku 4-ročného chlapca či ženy, ktorá pred sebou tlačí vozík.

Okolo pol jedenástej v noci možno vídať aj prízrak dievčaťa, ktoré vyskočí z balkóna do záhrady a bez stopy zmizne. Niektorých týchto duchov sa údajne podarilo zachytiť aj na fotografie. Hotel bol pred niekoľkými rokmi zrenovovaný a pre verejnosť je bez problémov prístupný a záujemcovia si dokonca môžu priplatiť za špeciálnu „strašidelnú prehliadku“.

Jennifer Van Britson took a Crescent ghost tour back in 2009. This photo captures her friend's 2 1/2 year old little…

Posted by America's Most Haunted Hotel on Thursday, July 7, 2016

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
14
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mladík sa chcel uliať z práce. Nafingoval preto svoj vlastný únos


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME