Odhalenia tajomstiev animovaných rozprávok, ktoré ťa prekvapia

Niektoré sú naozaj zaujímavé.

Zdroj: Walt Disney Pictures

Náš svet je plný záhad a tajomstiev. Denne si niekoľkokrát položíme otázku, prečo je to tak. My sme si položili rovnakú otázku, no aplikovali sme ju na jednoduchšie „tajomstvá“. Prinášame vám 10 odhalení o slávnych postavičkách, nad ktorými ste sa už minimálne jeden raz zamýšľali.

1. Aký je tajný recept na krabí hamburger?

Nickelodeon Animation Studios

Ingrediencie: Chrumkavé žemle so sezamovými semienkami, kyslé uhorky, paradajky, šalát, mleté mäso s pridaným surovým vajíčkom, syr, kečup, horčica, soľ a čierne mleté korenie.
Ako sa pripravuje: Najskôr prekrojíte žemľu na polovicu. Potom do nej vložíte opražené mäso. Pridáte horčicu, kečup, listový šalát, kyslé uhorky (treba ich pobozkať), syr, paradajky a kvapku lásky.

2. Naozaj je Tarzan malým bratom Anny a Elsy?

Walt Disney Pictures

Podľa Chrisa Bucka, filmového režiséra Ľadového kráľovstva a Tarzana, kráľ a kráľovná z Arendellu nezomreli stroskotaním lode. Zachránili sa a skončili na tropickom ostrove. Počas dlhej cesty na lodi však stihli splodiť syna. Po príchode na ostrov postavili dom a žili šťastne, až kým ich nenapadol leopard. Rodičia boli zabití, no chlapec prežil, to znamená, že Anna a Elsa majú naozaj brata.

3. Prečo sú všetky Disney princezné bez matky?

Walt Disney Pictures

Existuje jedna smutná teória, ktorá hovorí o tom, prečo je to tak. Keď Walt Disney zarobil prvé väčšie peniaze, kúpil pre svojich rodičov veľký dom, v ktorom jeho matka kvôli úniku plynu tragicky zomrela. Disney sa cítil vinný, a aby sa vyhol téme rodičov, upravil všetky jeho príbehy.

Je to však len teória, ktorá sa zhoduje s touto témou. V skutočnosti bola absencia matky vedomým rozhodnutím. Príbehy boli konštruované tak, aby vytvorili pocit osamelosti, ktorý pomáha spájať deti a tínedžerov s hrdinami rozprávok.

4. Prečo boli Ninja korytnačky pomenované po umelcoch?

Columbia Broadcasting System

Autori tejto zábavnej skupinky korytnačiek Kevin Eastman a Peter Laird na začiatku naplánovali, že im dajú antické japonské mená. Neskôr sa však rozhodli dať im mená po renesančných umelcoch. Korytnačky sa volali Michelangelo, Leonardo, Raphael a Bernini. Potom sa však zhodli, že Bernini neznie až tak dobre, a vybrali meno Donatello.

5. Prečo majú skoro všetky postavičky len štyri prsty?

20th Century Fox Television / Walt Disney Pictures

V časoch, keď sa kreslili postavy rukou, muselo štúdio šetriť čas aj peniaze. Možno si teraz poviete: ,,Bože, veď je to len jeden prst!“ V podmienkach, keď bola jedna postavička kreslená roky stovkami karikaturistov, jeden prst ušetril niekoľko mesiacov času. No a neskôr sa štyri prsty stali tradíciou.

6. Prečo sú Simpsonovci žltí?

20th Century Fox Television

Ešte na úplnom začiatku tohto úspešného seriálu si jeho autor Matt Groening uvedomil, že televízia potrebuje viac farby. Keď ich nafarbil nažlto, zistil, že Homer, Marge, Maggie, Lisa a Bart potrebujú presne túto farbu na to, aby boli iní a zároveň perfektní. A tento ťah sa mu aj podaril, pretože na svete neexistuje snáď nikto, kto by nepoznal túto komickú žltú rodinku.

7. Prečo sú v Tom a Jerry zobrazené iba ľudské nohy a ruky?

Warner Bros. Entertainment

Ide o to, že táto rozprávka zobrazuje realitu z pohľadu zvierat, nie z pohľadu človeka. Len si predstavte, že ak by boli ľudia zachytení úplne, potom by v ich blízkosti labky mačky zanikli a malá myš by sa vôbec nevošla do záberu. Toto je dôvod, prečo vidíme hlavne topánky a ponožky majiteľa. Divákom sa však podarilo presvedčiť tvorcov, aby raz ukázali majiteľa Toma.

8. Je myš z Tom a Jerry chlapec alebo dievča?

Warner Bros. Entertainment

Niekedy sa síce zdá, že oboje, no pre vyššie dobro sa prikláňame k možnosti, že ide o chlapca.

9. Je káčer Donald kanibal?

Disney Channel

Nie je to upečená kačka, ale moriak! V tejto časti oslavovali Deň vďakyvzdania, a tak podľa tradície jedli moriaka.

10. Aké je Scooby Doo plemeno?

Shutterstock

Scooby Doo je nemecká doga. Tvorca karikatúry kreslil svoju postavu z tohto plemena psov. Avšak, nakoniec sa zmenila farba na hnedú a dokonca dostal aj škvrny.


Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
46
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
23
Haha
Woow Woow
231
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
19 fotiek, ktoré ukazujú, ako sa veci vplyvom času menia

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME