Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 23.9.2023
sk
Zdenka
cz
Berta
, Bertina

Takmer 60 % Slovákov by uvažovalo o rekvalifikácii v prospech IT oblasti

Túto oblasť považujú za perspektívnu a platovo atraktívnu.


O rekvalifikácii v prospech IT kariéry, ak by v nej mali dlhodobú a finančne atraktívnu perspektívu, by uvažovalo takmer 60 % Slovákov. Naopak, 43 % odrádza stres a tlak z chýb, ktoré môžu nastať a podľa 42 % opýtaných je práca príliš technická a odborná. Vyplýva to z prieskumu IT spoločnosti Seyfor.

V oblasti IT odrádza 39 % Slovákov nutnosť neustáleho učenia sa a sledovania trendov. Dominujúcou odpoveďou v otázke, čo by opýtaných oslovilo pri kariére v IT, bola flexibilita a možnosť pracovať prakticky odkiaľkoľvek. Uviedlo to 62 % Slovákov. Pre takmer 60 % sú motiváciou finančné benefity a 40 % Slovákov vníma, že IT je perspektívnou a progresívnou oblasťou.

práca IT programovanie, kancelária počítač
Pexels

Generálny riaditeľ spoločnosti Seyfor Martin Cígler vníma, že rast IT segmentu je o čosi rýchlejší ako rast počtu odborníkov pre túto sféru. Situácia podľa neho však nie je kritická. „Viem si predstaviť ešte horšiu situáciu. IT segment je naozaj dynamický a penzum vedomostí, ktoré má IT odborník zvládať, sa zvyšuje. Je to však prirodzený jav a je pravdou, že je pre nás ťažké obsadiť niektoré typy pracovných pozícií, ako sú vývojári alebo seniorní IT architekti. Situácia na trhu práce taktiež akceleruje rast platov IT odborníkov, a to je motorom zvyšovania cien IT služieb,“ uviedol Cígler.

Z prieskumu Svetového ekonomického fóra, na ktorom sa zúčastnilo 803 firiem zo 45 krajín sveta, vyplýva, že viac ako 75 % spoločností plánuje v nasledujúcich piatich rokoch implementovať do svojho biznisu viaceré typy digitálnych technológií či platforiem. Ide napríklad o veľké dáta, cloudové služby či umelú inteligenciu.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.