Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Takmer „nudapláž“ sa stáva v Berlíne reálnou. Mesto prichádza so zmenou, ktorá poteší všetky ženy

Mesto tým zareaguje na sťažnosti žien.


V nemeckom hlavnom meste za posledných pár mesiacov obdržali mnoho sťažností od žien z oblasti zahalenia na verejných kúpaliskách. Tým totiž nebolo povolené zdržiavať sa pri bazénoch bez prekrytia vrchnej časti tela.

Sťažnosť prišla od ženy, ktorej zakázali na verejnom kúpalisku opaľovať sa bez prekrytia. Podľa portálu BBC informovala v decembri o skutočnosti ďalšia žena, ktorú personál jedného miestneho kúpaliska počas plávania požiadal, aby sa zahalila.

Mesto sa rozhodlo zareagovať

Mestské zastupiteľstvo v Berlíne dňa 9. marca oznámilo, že ženám už v blízkej dobe umožní navštevovať verejné kúpaliská a bazény hore bez. Rozhodnutie vzniklo ako snaha zabrániť diskriminácii žien, čím sa budú môcť ženy pohybovať po verejných kúpaliskách rovnako ako muži. Dátum zavedenia novej zmeny nie je známy.

„Kancelária ombudsmana veľmi víta rozhodnutie Baederbetriebe. Zavádza tak rovnaké práva pre všetkých Berlínčanov, či už mužov, ženy alebo nebinárnych. Vytvára tiež právnu istotu pre zamestnancov Baederbetriebe,“ uviedla vedúca kancelárie ombudsmana.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje