Takmer polovica Američanov si myslí, že dinosaury stále existujú. Tvrdia to výsledky prieskumu

Dinosaury sú tu vraj stále s nami.

Zdroj: Universal Pictures / MovieStillsDB

„Život si vždy nájde cestu,“ tak znie kultová hláška z legendárneho hitu Jurský park od Stevena Spielberga, v ktorom sa vedcom podarilo naklonovať dinosaurov. A zdá sa, že podľa viacerých Američanov si život naozaj cestu našiel. Ako totiž píše portál Unilad, podľa nedávneho prieskumu štúdia Boat Rocker Studios si až 46 % Američanov myslí, že dinosaury stále žijú. Podľa nich prežívajú v odľahlých častiach sveta, kam nie je také jednoduché sa dostať.

Shutterstock

Američania existenciu dinosaurov nevylučujú

Ďalších 22 % uviedlo, že existencia dinosaurov je podľa nich možná. Len 33 % odpovedalo, že dinosaury v súčasnosti (ako inak) neexistujú. Prieskum sa vykonal na vzorke dvetisíc dospelých obyvateľov USA. Jeho výsledky sú však celkom znepokojivé, keď si porovnáme, koľko ľudí naozaj verí tomu, že jaštery, ktoré vyhynuli pred miliónmi rokov, prežili až do súčasnosti.

Človek by si myslel, že takýto názor bude zastávať len zopár excentrikov, ale darmo si budeme niečo nahovárať: 46 % je sakramentsky vysoké číslo. Ďalšie otázky sa respondentov pýtali na to, kedy dinosaury vyhynuli. Ani v týchto odpovediach Američania príliš nehviezdili. Podľa 21 % z nich dinosaury vyhynuli pred 2-tisíc rokmi.

Rovnakých 21 % si dokonca myslí, že k tomu došlo len pred 100 rokmi! 18 % uviedlo, že vyhynuli pred 10-tisíc rokmi a 13 % pred tromi miliónmi rokov. Prieskum sa uskutočnil v rámci reklamnej kampane pre animovaný seriál Dino Ranch a hoci bol pôvodne určený deťom, jeho tvorcovia sa rozhodli otestovať aj dospelých. Výsledky sú ale skôr na zaplakanie.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 tipov na zaujímavé filmy, ktoré Netflix v posledných dňoch pridal do svojej ponuky


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME