Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Takmer polovica mladých nehľadá informácie cez Google. Dávajú prednosť Instagramu či TikToku

Google ohlásil zmeny, aby mladých zaujal.


Na internete je síce stále najpopulárnejším vyhľadávačom Google, ale štatistiky ukazujú, že mladá generácia dáva čoraz častejšie prednosť iným platformám. Ako píše portál LADbible, najmä ľudia z generácie Z namiesto Googlu často používajú na hľadanie informácií TikTok a Instagram. Na konferencii Fortune’s Brainstorm to potvrdil viceprezident Googlu Prabhakar Raghavan.

„Stále sa učíme, že noví používatelia internetu nemajú očakávania a myslenie, na ktoré sme si zvykli,“ poznamenal Raghavan. „Títo používatelia nemajú tendenciu zadávať kľúčové slová, ale skôr sa snažia nový obsah objavovať zaujímavejšími spôsobmi.“

Takmer polovica mladých nehľadá informácie cez Google
Shutterstock

Takmer polovica mladých Google nemusí

Dodal tiež, že podľa ich štúdií takmer 40 percent mladých ľudí vyhľadáva informácie na populárnych sociálnych sieťach. „Ak nevedia, kam majú ísť na obed, neobrátia sa na Google Maps, ale na Instagram či TikTok,“ uviedol. Aby Google držal krok, implementoval do svojich vyhľadávacích funkcií hashtagy z TikToku a iných sociálnych sietí. Plánuje tiež ďalšie zmeny, aby oslovil mladšie publikum.

„Znovu predefinujeme vyhľadávanie cez Google. Kombinujeme naše chápanie všetkých typov informácií – textových, hlasových, vizuálnych a ďalších – takže môžete nájsť užitočné informácie o všetkom, čo vidíte, počujete a zažívate. A to spôsobom, ktorý je pre vás najintuitívnejší,“ prezradil Raghavan. Výhodu nad TikTokom plánuje Google získať aj vďaka využitiu umelej inteligencie.

Takmer polovica mladých nehľadá informácie cez Google
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť