Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

Väčšina ľudí to má s výberom filmov naozaj ťažké. Nie vždy máš náladu na dvojhodinový film, ktorý získal Oscara a je famózny. Občas máš chuť pozrieť si nejakú obyčajnú komédiu, no nechceš, aby to bola zas totálna strata času. Potom si zas chceš pustiť film, ktorý bude len tak do pozadia, lebo má k tebe prísť tvoj nový objav.

Niekedy by sme prijali, aby sa kategórie filmov nevolali len romantické, dokumentárne alebo komédie. Ak by sa mali volať naozaj podľa toho, čo majú ľudia v hlave, keď si vyberajú film, realita by bola úplne iná. Ako by si nazval niektoré kategórie filmov ty?

Taký, ktorý mi pripomenie, že aj ja mám nádej na lásku

Občas má aj tá najsilnejšia žena či muž chuť pozrieť si nejaký romantický príbeh. Film, ktorý končí šťastne, veľkolepým gestom a jeho dej je predvídateľnejší ako expremiérové odpovede ne tlačovkách.

Film totálne naplnený klišé scénami a dejom, no ty takýto film niekedy jednoducho potrebuješ vidieť. Naplní tvoje srdce očakávaniami a nádejou, že aj na teba tam niekde vonku čaká láska života.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/unsigrandsoleil-love-hug-un-si-grand-soleil-1g1f8IGiwaDG8X1cbl)

Nakope ti mozog srdcervúcim príbehom

A nielen mozog. Väčšinou ide o film o nejakej tragickej udalosti, najčastejšie podľa skutočnej udalosti. Hlavné roly väčšinou hrá nejaká smrteľná choroba, nehoda alebo podobná, smutná udalosť. Na konci plačeš ako malé dieťa a uvedomuješ si, že by si mal byť viac vďačný za to, čo v živote máš.

Pochopí ho len málokto a už vôbec nečakaj dej a zmysluplný koniec

Takto by sa dal nazvať alternatívny film. Väčšinou sú to francúzske filmy, no nemusí to byť nutnosť. Filmy, ktoré nehrajú veľké kiná v nákupných centrách. Ich dej je zväčša veľmi ťažko uchopiteľný, súvislý príbeh skôr neexistuje ako existuje.

Všetko je to založené na umeleckých záberoch, krátkych scénach, ktoré tvoria jeden celok. Niekedy sú veľmi ťažko pochopiteľné a mnohí ich nazývajú dehonestujúcimi slovami, no interpretovať si ich dokáže len naozaj vyzretý človek.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/foxhomeent-fox-home-entertainment-ent-fnQ9jP3cXYIj2AKjcV)

Niečo, kde je veľa erotických scén, lebo porno nie je pre mňa

Netvárme sa, že to tak nie je a erotické filmy neexistujú. Aj na také máme občas chuť a ich diváčkami sú hlavne ženy. V prípade pozerania s niekým iným vedia rozpohybovať nerozhodnosť tým správnym smerom. Ideálne je však nepozerať ich s rodičmi, ak nemáš chuť cítiť sa trápne, ako keď si sa pocikal na školskom výlete.

Čarovný príbeh, po ktorom budem chcieť žiť život čarodejníka

Fantasy filmy, ktoré nás vtiahnu do deja a doslova nás pohltia. Po záverečných titulkoch máš pocit, že život, ktorý žiješ, už nedáva viac zmysel. Chceš byť rovnako ako hrdinovia čarodejníkom, lietať a mať čarovné prstene.

cine-max.sk (https://www.cine-max.sk/filmy/film/fantasticke-zvery-a-ich-vyskyt/#lg=1&slide=1)

Animovaný príbeh, na konci ktorého budem revať ako malé decko

Rozprávka nemusí byť len pre malé deti. V poslednej dobe ich vzniká niekoľko naozaj dobrých, ktoré skrývajú humor určený pre dospelého diváka. Potom sú tu tie, ktoré nám pripomínajú dôležité veci v našich životoch, na ktoré často pri každodennom zhone zabúdame.

Film, pri ktorom nepotrebuješ ani trochu rozmýšľať

Máš chuť si niečo pustiť do pozadia, no nemôže to byť ten dvojhodinový oscarový film, ktorý musíš sledovať s očami prilepenými na obrazovke. Väčšinou v takomto prípade siahneš po filme, ktorý nezískal žiadne ocenenia a o pár rokov ho budú dávať v telke skoro každý druhý týždeň. Je pre nenáročného diváka a pokojne si popri ňom môžeš navariť večeru a dej ti bude dávať stále zmysel.

JESHOOTS.com, Pexels

Taký do pozadia, pri ktorom sa dobre mazná s potenciálnym partnerom

Veľmi podobný tej prvej kategórii, no musíš si dávať pozor, aby si zas nevybral totálnu hlúposť. Záleží predsa na tom, čo si ten druhý o tebe pomyslí na základe tvojho výberu filmu. Niekedy je úplne jedno, či je to oceňovaný film alebo nejaký triviálny, ktorý ste už obaja videli hneď niekoľkokrát. Hormóny občas zariadia za vás, či budete sledovať film, alebo nie.

Titulná fotka: Adam Kontor, Pexels


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť