Takto by sa volali slovenské relácie a seriály, ak by boli ich názvy úprimné

Žiadne Modré z neba, ani Česko Slovensko má talent…

Zdroj: TV Joj (úprava redakcie)

V televízii sa, okrem rôznych filmov, najčastejšie vyskytujú nielen zahraničné seriály, ale aj tie z domácej produkcie. Potom sú tu ešte relácie, ktoré obľubuje mnoho ľudí rôznych vekových kategórií. Ich názvy sú niekedy také prešpekulované, že ti rezonujú v ušiach aj v prípade, že ich vôbec nepozeráš.

Názvy niektorých sú možno až príliš vznešené vzhľadom na ich obsah. Zamýšľal si sa už niekedy, ako by sa mohli volať rôzne televízne relácie, ak by sa ich názvy úprimne odrážali od ich obsahu a poslania relácie?

Relácie, ktoré útočia na city

Napríklad také Modré z neba, ktoré je najobľúbenejšou reláciou dodávateľov papierových vreckoviek, by sa mohlo volať úplne inak. Trefným názvom by bolo Smutné dieťa, šťastný Vilo (moderátor). Rodinné prípady vzhľadom na ich zaujímavý obsah, ale totálne zlé spracovanie by sa mohli volať Amatéri hrajú na city.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/wtf-obama-wth-pPhyAv5t9V8djyRFJH)

Nezabúdajme na zábavné relácie

Tých sa v televízii odvysiela hneď niekoľko. Napríklad taká Moja mama varí lepšie ako tvoja, by mala rozhodne dostať nový názov, pretože sa v súťaži zúčastnilo oveľa viac iných rodinných príslušníkov ako mám. Pokojne by to mohlo byť niečo ako Môj bratranec z piateho kolena varí lepšie ako sestra tvojho bývalého priateľa. Neskoro večer s Petrom Marcinom by sa mohlo volať Choď radšej spať.

Už zrušená relácia Uhádni môj vek sa radšej mala volať Kto vidí lepšie do diaľky a Česko Slovensko má talent by bolo najlepšie, keby sa volá Všetci majú väčší talent ako Česko Slovensko. Milovaná šou všetkých mamičiek a nezamestnaných žien, ktoré nevedia čo so životom, Nákupné maniačky, by sa mohla volať Kto má väčší nevkus s podtitulom: Ukáž, v ktorom nákupnom centre tráviš najviac času.

Ešte sa ich zopár nájde

V televíziách sa momentálne vysiela nekonečné množstvo relácií. Aj keď určite nie sú také dobré ako tie, ktoré v telke chodili kedysi. Obľúbené Nové bývanie s Voštinárom by sa malo volať Reklama na realitku. Ďalšia obľúbená relácia s týmto moderátorom, Inkognito, by si rovnako zaslúžila trochu lepší názov. Napríklad Zákerný Voštinár, stále mladá Studenková.

Poriadne dlho je už vysielaná relácia Súdna sieň, ktorá má vzhľadom na obsadenie ochotníckymi hercami, veľmi kvalitné herecké výkony. Keďže sa tu objavujú naozaj absurdné, ba až mrazivé prípady, tak by sa relácia mohla volať Skazené Slovensko.

Nesmieme zabudnúť ani na reláciu Top Star, ktorej by sa dalo vymyslieť hneď niekoľko zaujímavých nových názvov. Napríklad Materialistické nebo, prípadne Pikošky, ktoré nikoho nezaujímajú alebo Plastiky & povrchnosť & prirodzená krása.

Nekonečná slovenská produkcia

Nesmieme vynechať ani skvelú slovenskú produkciu, ktorá sa týka našich seriálov. Ťažko si vybrať len niekoľko z nich. Ten s najrezonujúcejším názvom, Búrlivé víno, by sa mohol volať radšej Prevarený burčiak s podobnosťou zápletiek vo viacerých zahraničných telenovelách.

Ešte teplý seriálik Ministri by sa mohol volať Vykradnuté meme stránky, Zoo by sa malo volať Odhalený Koleník – šťastné, zároveň smutné ženy. Seriál Naši, v ktorom hrá aj Marián Miezga či Lujza Garajová Schrameková, by sa mal po správnosti volať Utopistická predstava o rodine.

Určite by sa dalo zgustnúť aj na zahraničných seriáloch, nakoľko existuje veľké množstvo rôznych seriálov a relácií, ktoré by sa mali volať úplne inak. Čo by si premenoval alebo inak voláš ty?

Titulná fotka: youtube.com/Televízia JOJ

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
12
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
76
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa delia o veci, ktoré považovali v detstve za normálne. Až neskôr zistili, že nie sú

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME