Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Pravidelné pridávanie videí, kvalitný obsah, ktorý nemá hocikto, a v pozadí technika v hodnote ľudskej obličky na čiernom trhu. Tieto veci by sa mohli javiť ako ťažisko úspešnej internetovej kariéry, no všetci veľmi dobre vieme, že nie vždy to tak naozaj je. Keby totiž influenceri úprimne priznali, čomu vďačia za toľký úspech, vo väčšine prípadov by to znelo nejako takto.

1. „Dobre sa na mňa pozerá.“

V hlave prázdno, ale to nevadí. S peknou tváričkou a trojkami na hrudi by nemusela vedieť napočítať do troch, jej cieľová skupina by na to aj tak nikdy neprišla. Lebo nalejme si čistého vína – pre intelektuálov so záľubou v modernej literatúre sa pred kamerou rozhodne nepretŕča. Deväťdesiat percent jej verného publika tvoria muži, ktorým je zaťažko prepnúť do režimu inkognito. Sama to veľmi dobre vie a svoj obsah tomu náležite podriaďuje.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. „Viem zo seba spraviť idiota.“

Vzhľadom na to, že dvadsať rokov dozadu bol strop komediálneho remesla Uragán, to znie dosť absurdne, ale latka na zábavu je dnes naozaj veľmi nízko. Nemusíš robiť prakticky nič. Stačí potlačiť predstavu, že sa babka pri zmienke tvojej „práce“ trikrát prežehná a Bohuške radšej povie, že si zomrel na predávkovanie vitamínom C, spraviť zo seba idiota, a hľa. Ľudia pozerajú. Myslia si o tebe svoje a nálepky „toho, čo si natiahol gumu na hlavu“ sa tak ľahko nezbavíš, ale koho to trápi, keď ti na účet týždenne chodia štvorciferné cifry.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. „Viem sa hrať na počítači.“

To boli časy, keď sa ašpirujúci Bobovia Stavitelia hlásili na architektúru. Dnes sa už na päť rokov nad skriptami dá zlákať len málokto a tí, ktorí sú leniví stavať domčeky z paličiek od nanukov, sa jednoducho preorientujú na internet. Bohvie, možno preto, že vlastný mať tak skoro nebudú, ale veľa ľudí sa rado pozerá na stavbu virtuálnych domčekov, mestečiek a všetkého medzi tým. Fakt veľa.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. „Našla som si dobrého frajera.“

Mamy vždy chceli, aby sa ich dcéry dobre vydali. Ani vo sne by im však nenapadlo, že dospejeme do štádia, keď namiesto právnika, lekára či podnikateľa bude bohato stačiť, keď si narazia youtubera. Koncept je to populárny aj u nás. Chalanko má celkom slušne našliapnuté, fanúšikovská základňa sa rozrastá a jeho drahej sa už nechce len prizerať, zatiaľ čo sa plahočí v bežnej práci a domov nosí minimálku. Tak niečo spolu natočia, pofotia a ani sa nenazdáš, už má kanál s tisíckami odberov a v bio na Instagrame vycapené slovo „selfmade“.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. „Viem natriasať zadkom do rytmu.“

Natiahnutá v miniatúrnej sukni, ktorá by kedysi neobstála ani ako opasok, tvárička vyfarbená, podprsenka žiadna. To je jej „pracovná“ výbava. A potom si zapne hudbu a vrtí sa – občas do rytmu, občas nie, ale keď si prsami vyráža spodný rad zubov, koho to trápi, že? „V roku 2021 budeme lietať na večeru do vesmíru,“ hovorili si ľudia sto rokov dozadu. Sklamali sme ich. Našťastie to nevedia, ale naozaj sme zlyhali.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.