Takto by to vyzeralo, keby museli niektoré profesie pracovať z domu počas koronavírusu

Nie všetci totiž sedia osem hodín v kancelárii za počítačom.

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

V súčasnej zložitej situácii, v ktorej sa nachádza obyvateľstvo takmer celej zemegule, odporúčajú vlády všetkých krajín pracovať radšej z domu. Koronavírus sa totiž najrýchlejšie prenáša z človeka na človeka vo veľkých davoch. Ak pracuješ vo veľkej otvorenej kancelárii s desiatkami ďalších kolegov, vieš, o čom hovoríme. Jeden človek si kýchne a do týždňa má chrípku každý. 

Ak pracuješ len pomocou počítača a telefónu, prácu si vieš jednoducho preniesť aj domov a pokračovať v práci ako doteraz aj naďalej. Mnohí však majú iný typ práce. Na týchto ľudí väčšina nepomyslela. Tí, ktorí pracujú s ľuďmi, na úradoch, v službách… Títo zamestnanci pracovať z vlastného domova nemôžu.

Prinášame ti sériu niekoľkých vtipných obrázkov, ktoré ilustrujú, ako si niektoré profesie nemôžu dovoliť pracovať z domu a museli by skutočne zaimprovizovať, aby robili to, čo robia bežne počas pracovnej doby. 

Barman

Profesia barmana v sebe prináša dva protikladné faktory, z ktorých je jeden pozitívny a druhý je negatívny. Teoreticky si barmani môžu aj naďalej nalievať štamprlíky alkoholu sami sebe, ale na druhú stranu sa hneď zrúbu pod obraz boží a nikto im za to nezaplatí. 

Archeológovia

Najhorší je život archeológa v garsónke bez balkóna počas pandémie. Majú miesto maximálne pre jeden kvetináč na parapete, a nie kus zeme na nové objavy. Jediné, čo môžu teraz robiť, je zahrabať si vedľa muškátov nejaké kuracie kosti z obeda a tváriť sa prekvapene, keď ich nájdu.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Terapeuti

Ty to dokážeš! Musíš len veriť v seba samého! Stačí si predstaviť, ako sa ti tvoji pacienti hneď, ako to bude možné, vrátia do ambulancie. A poprosím seba samého 50 eur za týchto pár drahocenných životných právd, ktoré som si pred našou terapiou prečítal v jednej motivačnej knižke z výpredaja v supermarkete.

Plavčíci

Ich vrodený inštinkt im radí dohliadať na všetko živé, čo sa ocitne v blízkosti vodných plôch. No keďže rieky, jazera a bazény sú momentálne zakázané, dohliadajú na manželku a deti vo vani či prípadne na vtáčiky v záhradnej fontánke, aby sa udržali vo forme.

Kaderníčky

Keď nie sú k dispozícii platiace zákazníčky, šikovným kaderníčkam postačí vlastne čokoľvek, čo má dlhé vlasy. Teda, nielen vlasy, ale pokojne môžu byt aj dlhé chlpy. Ženy, metalisti, psy, mačky, morské prasiatka. Pred kulmou a melírom im neujde nikto.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Námorníci

Podobne ako plavčíci, ani námorníci sa teraz fyzicky na vodu nedostanú. Ich jedinou šancou, ako si doma pripomenúť vlastnú pracovnú naplň, je zahrať si s kolegom námorníkom hru lodičky na kuse kockovaného papiera.

Potápači

Plutvy na nohy, potápačské okuliare na tvár, šnorchel do úst a čľup hlavou do akvária. Po pár dňoch sa táto práca stáva trochu monotónnou, ale veď, v podstate, ktorá nie?

ArtCaveManiac / EMEFKA

Piloti

V jednej ruke lyžička s detskou výživou a brrrm-brrrm letí lietadielko do úst pilotovej ratolesti. A v druhej ruke papierové lietadielko, ktoré bude najbližšie týždne jediným trenažérom letu. Škoda len, že chýbajú sexi letušky. 

Developeri

Stavať domy a paneláky momentálne nie je povolené, a tak sa veľké developerské firmy musia uspokojiť s tým, čo majú poruke doma. Detské kocky na hranie, lego a tí skúsenejší si môžu vyskúšať aj stavanie domčekov z hracích kariet. Aspoň sa pripravia na pád cien nehnuteľností, ktorý ich čaká. 

Vodiči

Brrrm-brrrm, ide autíčko po koberci. Pamätáš si, ako si sa hrával s angličákmi, keď si bol malý? Aj veľa dievčat sa zabávalo spúšťaním autíčok dole po vani, hore po sedačke a po chrbte psa. Mnohí vodiči sú teraz doma a svoju profesiu môžu trénovať akurát takto. 

ArtCaveManiac / EMEFKA

Úradníčky

Tety na úradoch si pokojne vedia nasimulovať svoj bežný pracovný deň aj na adrese bydliska. Telefón večne obsadený klábosením s kamoškou Marikou, solitér si nájdu aj na starých modeloch počítačov, ktoré majú doma, a nehrozí, že by prišiel nejaký žiadateľ niečo vybavovať. A práca z domu by sa ich týkala len v pondelok, stredu a štvrtok od 10:00 do 12:00. 

Učitelia

Chudáci učitelia, nad kým sa majú teraz rozčuľovať? Nemajú na koho kričať, že si zabudol domácu úlohu. Mnohé školy síce zaviedli online vyučovanie, ale tie nechápavé pohľady pubertiakov naživo, zoči-voči v triede, nič nenahradí. Zúfalí pedagógovia si môžu poukladať plyšákov do radov a učiť ich. Aktivita študentov a plyšákov bude viac-menej rovnaká.

ArtCaveManiac / EMEFKA
Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
21
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudlo 14 prípadov nákazy koronavírusom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME