Takto by vyzeral náš život, ak by sme sa nechali inšpirovať mačkami

Máme sa od nich čo učiť!

Zdroj: Paul Hanaoka, Unsplash

Tí, čo nikdy mačku nemali, si mnohokrát myslia, že tieto zvieratká sú falošné a celé dni iba prespia. Opak je však pravdou. Áno, takmer celé dni prespia, no vôbec nie sú také falošné, ako by ste si mohli myslieť. Mačky sú miestami veľmi inšpiratívne stvorenia. Ich majitelia o tom vedia svoje. Aj takto by mohol vyzerať náš život, keby sme sa nimi inšpirovali.

1. Tešili by sme sa z maličkostí…

…ako mačky, ktoré sa tešia z pokrčeného bloku z nákupu, prázdnej krabice alebo papierovej tašky. Mačky nám ukazujú, že najdôležitejšie veci sú tie, ktoré sú v podstate zadarmo. Že sa netreba sústrediť na materiálne, drahé veci, ale na maličkosti. Mali by sme sa od nich učiť každý deň nájsť nejakú maličkosť, z ktorej môžeme mať radosť. Ale nemusia to byť, samozrejme, bloky z pokladne.

2. Nezabúdali by sme na to, že spánok je dôležitý

Mačky si dávajú záležať na tom, aby mali dostatočný spánok. Síce ony spia takmer 16 hodín denne, no nenechajú sa vo svojom spánku rušiť. Koľkokrát my zabúdame na dôležitosť spánku kvôli povinnostiam, seriálom alebo iným roztopašiam, v tom horšom prípade kvôli práci.

Tired Go To Sleep GIF - Find & Share on GIPHY

3. Mysleli by sme viac na pohyb

Mačky sa zakaždým po spánku poriadne natiahnu. Taký strečing po spánku či krátka joga by neuškodila ani nám. Koľkí z nás majú sedavé povolania a takmer vôbec sa nehýbu? Mačky pobehujú asi toľko, koľko spia. Mali by sme sa nimi inšpirovať. Našli dokonalý balans vo svojom živote.

4. Boli by sme viac pozitívni

Je chmúrny deň, no mačka sa posadí na päť-centimetrový kúsok zeme, kde práve svieti slnko. Ukazujú nám, že nič nie je také zlé, ako sa možno na prvý pohľad zdá. Že vo všetkom, možno negatívnom, sa dá nájsť aj kúsok pozitíva.

Tamba Budiarsana, Pexels

5. Viac by sme si vážili samých seba

Keď dáš mačke žrádlo, ktoré nie je úplne podľa jej predstáv, tak ťa bude mučiť, až kým jej nedáš to dobré, ktoré mala predtým. Mačky si uvedomujú, že sa majú mať rady, a preto predsa nebudú jesť niečo, čo by im neprospievalo.

6. Nezabudli by sme sa hrať

Mačka sa hrá, či je malá alebo veľká. Jej hravosť nemizne podľa toho, či už dospela alebo nie. A hrať sa aj treba. Nehovoríme, že máš lapiť do ruky formičky do piesku a ísť si robiť bábovky. No občas je v pohode urobiť nejakú činnosť, ktorá ťa prenesie akoby do detských čias. Netreba neustále myslieť len na povinnosti.

Gratisography, Pexels.com

7. Dôsledne by sme si vyberali, komu dôverovať

To, čo mnohí považujú za mačaciu faloš, je jednoducho spôsob, akým si ony vyberajú ľudí, ktorým budú dôverovať. Ak si ju vezme niekto na ruky, komu nie úplne dôveruje, bude mňaukať a pokúsi sa čo najrýchlejšie ujsť. Mačky dávajú na svoj inštinkt, aj my by sme ho mali niekedy brať do úvahy. Prípadne viac premýšľať nad tým, komu budeme dôverovať.

8. Treba sa venovať tým, ktorých máš rád

Mačky nás učia, že si máme vždy nájsť čas na tých, ktorých máme radi. Keď sa chce mačka mojkať, tak nás nenechá na pokoji, kým sa s ňou nepomojkáme. Aj my by sme mali myslieť na to, že je fajn vyhľadávať ľudí, ktorých máme radi a objať ich.

Okrem toho, mačky nám rady prejavujú vďaku darčekmi v podobe mŕtvych myšiek a vtáčikov pred dverami. Nehovoríme, že to máš robiť aj ty, ale že je fajn občas urobiť aj malé gesto, ktorým dáš človeku najavo, že ti na ňom záleží.

Yerlin Matu, Unsplash
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
26
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Výstražné znamenia toho, že ťa má tvoja drahá pekne pod papučou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME