Takto by vyzeral svet, v ktorom by mali aj muži menštruáciu

Konečne by to utrpenie muži pochopili.

Zdroj: bruce mars, Josefin / Unsplash

Síce sa hovorí, že aj muži majú svoje dni, no nemusia pri tom prechádzať peklom, ktoré je spojené s krvácaním a bolesťami. Niektorí sa k tomu aj dobrovoľne priznajú, iní si zachovávajú svoju tvár nekonečného hrdinu. Často, keď sa žena sťažuje na ťažkosti spojené s týmto každomesačným utrpením, tak dostáva od mužov okamžitú odpoveď, že by si mala vyskúšať kopanec do gulí.

Hej, každý mesiac ťa niekto kope do gulí, že? Ak by mali aj muži menštruáciu, pravdepodobne by nemuseli hovoriť takéto poznámky a svet by vyzeral úplne inak.

Požičiavali by sme si vložky a tampóny

Ženy by si nemuseli pri chodení na toaletu skrývať svoje hygienické potreby. Ak by ti náhodou vypadli z kabelky vložky, muž by sa zastavil a pomohol by ti ich pozbierať. Rovnako by nemali muži problém nakupovať nevyhnutné hygienické potreby k menštruácii. Možno by boli nakoniec aj lacnejšie, ak by ich nemuseli používať iba ženy. Keďže by boli aj pre mužov, určite by už neboli ružové.

Josefin, Unsplash

Bolo by to zohľadnené v práci

V práci by sme mali možno zohľadnené naše dni, lebo by aj šéfovia chápali, aké to je niekedy ťažké byť v práci počas menštruácie. Možno by boli aj v kanceláriách miestnosti, v ktorých by sme si mohli na chvíľu oddýchnuť. Ak by sa niekto len tak rozplakal počas pracovnej doby, nik by sa nepozeral nevraživo, ba naopak, ešte by ti aj podali vreckovku.

Nikto by nemal hlúpe pripomienky

Muži by prestali používať hlúpe pripomienky o kopancoch do gulí. Chápali by, ako dokáže menštruácia bolieť, všetky tie zmeny nálad a ostatné nepríjemnosti s tým spojené. Ženy by sa s mužmi rozprávali aj o tom, aké veľké bolesti majú a komu trvá menštruácia dlhšie. 

Period Deal With It GIF - Find & Share on GIPHY

Nebolo by to také tabu

Neskrývali by sa vložky a tampóny, počas rozhovoru by si od teba kolega vypýtal tampón a na verejných záchodoch boli by na ne automaty. Debatovali by sme medzi sebou o tom, či už skúšali menštruačný kalíšok a kedy to prvýkrát dostali. Nepripadala by im menštruácia ani trochu nechutná, lebo by vedeli, čo všetko to obnáša.

Možno by sme sa viac hádali

Predstav si, že by sa ženám aj mužom búrili hormóny. Ty a tvoj frajer máte naraz menštruáciu. Neviete sa dohodnúť, čo chcete jesť, kam idete jesť a čo vlastne chcete. Jeden reve, lebo ten druhý mu povedal v záchvate nervozity a kŕčov niečo zlé, a o chvíľu je to opačne.

A možno by medzi pohlaviami zavládla väčšia harmónia, vzhľadom na to, že by muži chápali tie emočné horské dráhy, na ktorých sa chtiac-nechtiac vozíme počas našich dní. Ktovie.

Ako by to vyzeralo, ak by mali aj muži menštruáciu, krásne zobrazila aj táto reklama

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
15
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
27
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Čínsky hovoriaci ľudia sa podelili o najväčšie bizarnosti, ktoré mali ich známi vytetované

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME