Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Takto by vyzerala legendárna hra Mafia so slovenským dabingom. Znie to fantasticky

Zahral by si si ju v slovenčine?


V roku 2002 sme dostali od štúdia Illusion Softworks (dnes už 2K Czech) jednu z najlepších českých hier, keď vydali svoj titul Mafia. Hra okamžite zaujala mnohých hráčov aj na našom trhu, a to práve vďaka svojmu fantastickému českému dabingu. Ako by hra znela v slovenčine? Odpoveď je viac než dobre, poukazuje portál Vortex.

Samotný český dabing je absolútne fantastický a Slováci s ním, samozrejme, nikdy nemali problém. No určite sa našli aj takí, čo uvažovali nad tým, ako by znel ten slovenský. Nuž, dnes už s istotou vieme, ako by to znelo. A treba povedať, že dosť vydarene.

Mafia znie so slovenským dabingom dosť vydarene

O slovenský dabing sa postaral YouTube kanál Oravin, ktorý priniesol takmer štvorminútový klip z prvej Mafie. Počujeme v ňom hlasy viacerých postáv, ako rozprávajú po slovensky. Toto znenie vzniklo vďaka umelej inteligencii, hlasy znejú v zásade totožne ako aj v originálnom českom dabingu, avšak postavy hovoria po slovensky.

Ide o relatívne krátke video, ale aj tak je to fantastické. Možno, že sa nájdu v hráčskej komunite ľudia, ktorí časom vytvoria plnohodnotný slovenský dabing naprieč celou hrou. Je však fascinujúce vidieť, že ľudia majú aj po viac než 20 rokoch naďalej záujem o túto hru. Trochu to aj dáva zmysel vzhľadom na nie ideálnu kvalitu mnohých dnešných titulov.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.