Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Momentálne sa zdá, že je koronavírus v ázijských krajinách na ústupe. Počty nových nakazených každým dňom klesajú (hoci niektoré štúdie hovoria, že oficiálne čísla nemusia byť presné a skutočný počet nakazených, najmä v Číne, môže byť až štyrikrát vyšší, ako krajina priznala) a život sa začína pomalými krokmi vracať k normálu.

Vlády upúšťajú od niektorých opatrení. Ľudia sa môžu opäť relatívne voľne pohybovať, cestovať z mesta do mesta a čo je asi najväčší pokrok – navštevovať reštaurácie. Samozrejme, za prísnych obmedzení. Dave Chang, šéfkuchár a zakladateľ sietí reštaurácií Momofoku, chcel vedieť, ako to momentálne v ázijskom gastro sektore vyzerá. 

So svojou otázkou sa obrátil na užívateľov Twitteru. Na svojom profile, ktorý aktuálne sleduje takmer 350-tisíc ľudí, nedávno zverejnil príspevok v tomto znení: „Môžu zamestnanci podnikov z Tchaj-Pej, Hong Kongu, Kórey a Číny poslať fotky toho, ako to u nich vyzerá? Ako vyzerá sedenie? Nosia čašníci rúška a rukavice?“ 

„Čo nosia hostia? Ak je tu niekto, kto pracuje priamo v kuchyni, ako sa zamestnanci stotožnili s novým protokolom?“ pýtal sa šéfkuchár. Príspevok sa ujal a teraz pod ním figurujú stovky komentárov. Mnohé z nich od ľudí z inkriminovaných oblastí, a čo je ešte lepšie, rovno aj s fotkami. A my sme sa vám v stručnosti rozhodli zhrnúť, čo sa z nich možno dozvedieť.

Taiwan

Na Taiwane stále platí, že sa ľudia nemajú zdržiavať blízko pri sebe, mnoho reštauračných zariadení teda investovalo do plastových prepážok. Okrem toho sa pred vstupom konajú prísne kontroly. Zákazníkom merajú teplotu a dohliadajú na to, aby si ruky dôkladne vydezinfikovali. Všetci musia nosiť rúška. Pri jedle si ich, samozrejme, môžu sňať dole.

Čína

V čínskom McDonald’s sa pri vchode do pobočky meria teplota, dokonca je zákazník povinný poskytnúť svoje osobné údaje – meno a telefónne číslo. Zamestnanci nosia rúška. Podobne sú na tom aj iné reštauračné zariadenia, všade sa meria teplota. Pozitívnou zmenou je skutočnosť, že ľudia už nemusia sedieť dva metre od seba.

Hong Kong

V Hong Kongu platia podobné opatrenia ako v ostatných krajinách. Väčšina podnikov kontroluje telesnú teplotu, ľudia nosia rúška, niektorí aj rukavice a všetkým je k dispozícii dezinfekcia. Ľudia sa majú zdržiavať čo najďalej od seba, niektoré reštaurácie uplatňujú pravidlo, že pri jednom stole nesmú sedieť viac ako štyria ľudia.

Zdroj: davidchang / Twitter 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť