Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Takto sa vysmievate podvodníkom! Polícia zdieľa konverzácie Slovákov, ktorí odhalili podvody

Ostražitosť sa vypláca.


Ostro sledovaná policajná facebooková stránka Hoaxy a podvody – Polícia SR dlhodobo robí osvetu a upozorňuje na nebezpečné podvody. Mnohé z nich majú dnes online formu a číhajú na ľudí na sociálnych sieťach.

Policajti tentoraz zdieľali screenshoty konverzácií zaslané ľuďmi, ktorí mali do činenia s online podvodníkmi. Ide však o prípady so šťastným koncom, pretože pozorní občania včas odhalili, že ide o podvod. O túto skúsenosť sa podelili s políciou a podaktorí z nich sa podvodníkom dokonca aj nekompromisne vysmiali.

Zaujímavé je to, že veľakrát nejde o reálne osoby zo Slovenska, ktoré by naozaj trávili čas komunikáciou s potenciálnymi obeťami. Často ide o falošné profily botov zo zahraničia, ktorí píšu automatizované správy prekladané prekladačom.

Skvelým ponaučením a radou do života je teda to, že nikdy nesmieš zadávať svoje osobné údaje do linkov, ktoré ti zaslali neznáme osoby. Rovnako sa neoplatí posielať tovar, pokiaľ ti neprišli peniaze.

Tiež platí, že pokiaľ má niekto komunikačné zručnosti na úrovni šimpanza, neoplatí sa s ním robiť kšefty. Je totiž veľká pravdepodobnosť, že ide o buď o podvodníka, alebo jednoducho o hlupáka a oba prípady môžu znamenať zbytočné problémy, ktoré za to nestoja.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť