Pondelok 25.10.2021
sk
Aurel
cz
Beáta
, Beata

Uplynulo viac ako 55 rokov od momentu, keď z výrobnej linky v Buckinghamshire zišiel posledný kus legendárneho automobilu Aston Martin DB5. Dnes si britská značka pripomína tento model jedinečnou výstavou – na dvore starej elektrárne je k videniu model v mierke 1:1 zabalený ako hračkárske autíčko.

Auto z bondovky Goldfinger

Elegantný model DB5 sa preslávil vďaka filmu Goldfinger, v ktorom verne slúžil agentovi 007. Hračkárska verzia vyrobená spoločnosťou Corgi sa stala medzi deťmi obrovským hitom a predalo sa jej vyše 20 miliónov kusov. Práve jej balenie vystavený kúsok napodobňuje. V mierke 1:1 má krabička rozmery 5,66 m x 2,7 m x 2,7 m.

profimedia

Súčasťou auta sú špionážne zariadenia

Vystavené vozidlo je špeciálnym kúskom zo série The Goldfinger Continuation. Ide o modifikovaný model DB5, ktorý má v sebe zakomponované špiónske zariadenia, aké sme videli vo filme Goldfinger.

Auto má nepriestrelný štít, tlačidlo, ktoré vymení EČV, alebo aj vysúvateľné guľomety. Zbrane, žiaľ, nie sú funkčné a kvôli meniteľnému evidenčnému číslu nie je legálne premávať sa autom po verejných cestách.

profimedia

Reklama na nový film série

Vystavenie Bondovho auta je súčasťou kampane, ktorej cieľom je spropagovať novú bondovku No Time To Die. Spojenie Aston Martin a Jamesa Bonda trvá už niekoľko desaťročí a zopár vozidiel z dielne britského výrobcu sa objaví aj v prichádzajúcom filme.

profimedia
profimedia
profimedia

Zdroj: Profimedia


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť