Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Kvôli zaužívaným estetickým normám vníma veľa ľudí veľký nos ako niečo nepekné. Tí, čo sú príliš obdarení v tejto oblasti, sa často stávajú terčom posmeškov a dostávajú nelichotivé prezývky. Nie vždy to tak musí byť. Jeden muž celému svetu dokázal, že za nadrozmerný nos sa naozaj netreba hanbiť.

Dnes 71-ročný Mehmet Özyürek už jedenásť rokov hrdo drží titul majiteľa najväčšieho ľudského nosa na svete, informuje Indy100. Nos muža z tureckého Artvinu je dlhý až 8,8 centimetra. Táto číslovka neznie na prvé počutie veľmi ohurujúco, keď sa ale človek pozrie na pravítko a predstaví si nos takej dĺžky, zrazu zistí, že je fakt obrovský.

Hosť reportáží z celého sveta

V roku 2010 predviedol svoju pýchu v talianskom programe Lo Show dei Record, čo následne viedlo k jeho zápisu do Guinnessovej knihy rekordov. Oficiálne nie je známy žiadny iný človek, ktorý by sa mohol pochváliť väčším nosom. Özyürekovi sa venovali médiá z rôznych kútov sveta, napríklad v roku 2014 o ňom natočila reportáž kórejská televízia.

Özyürekov rekord je zaujímavý z toho hľadiska, že vo svete môžu byť pokojne aj desiatky ľudí, ktorí ho prekonávajú. Pokiaľ ale na svoj gigantický nos nijako neupozorňujú médiá, rekord nie je možné oficiálne zaznamenať a titul naďalej zostáva Turkovi.

profimedia

Najväčší nos z histórie

Pri pohľade na Özyürekov veľký nos je ťažké veriť tomu, že v porovnaní s najväčším známym nosom histórie pôsobí ako drobný ňufáčik. V 18. storočí žil v Anglicku muž zvaný Thomas Wedders, ktorého nos dosiahol dĺžku až 19 centimetrov. Voskový model tohto obra je možné vidieť v múzeu bizarností Ripley’s Believe It Or Not Odditoriums.

profimedia

Zdroj: indy100.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť