Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Vynaliezavosť, humor a detská hravosť. Týmito tromi vlastnosťami si internet podmanil nízkorozpočtový remake traileru na Squid Game, ktorý predstavil tím známy ako Ikorodu Bois. Traja bratia Babatunde Sanni, Muiz Sanni, Malik Sanni a ich bratranec Fawas Aina už niekoľko rokov tvoria prerábky filmov, seriálov a videoklipov. Na ich tvorbu upozornil aj portál Indian Express.

S výnimkou jedného sú všetci Ikorodu Bois ešte len deťmi. Malik, najmladší zo štvorice z nigérijského mesta Ikorodu, má 11 rokov, Babatunde, najstarší člen partie, má 23. Babatunde je ten, kto natočené klipy majstrovsky edituje a zároveň na seba prevzal zodpovednosť vystupovať ako manažér tímu. Po zverejnení vydareného videa, akým je toto, môžeme s istotou tvrdiť, že mobil mu od rána do večera zvoní kvôli záujmu o spoluprácu.

YouTube video

Nízky rozpočet

Niekomu to môže pripadať ako detské blbnutie, v skutočnosti si natočenie hodnovernej repliky filmového klipu vyžaduje reálnu znalosť filmárskych techník. Ikorodu Bois pracujú s takmer neexistujúcim rozpočtom, preto pri tvorbe špeciálnych efektov musia využívať predstavivosť a vynaliezavosť v oveľa väčšej miere než profesionálni filmári.

Takto vyzerá nový pohľad na Bad Boys For Life

YouTube video

Podobný servis bol dopriaty aj traileru na 4. sériu populárneho netflixovského seriálu Money Heist

YouTube video

Ich talent si všimol aj Netflix

Výnimočný talent chlapcov z Ikorodu neunikol pozornosti Netflixu. Streamovací gigant ich kreativitu a nadšenie patrične ocenil a daroval im profesionálne filmárske vybavenie, vďaka ktorému sa môžu venovať tvorbe na oveľa vyššej úrovni. Ich videá zdieľalo na sociálnych sieťach niekoľko áčkových celebrít, ako napríklad Will Smith. V roku 2021 boli nominovaní na cenu Nickelodeon Kids’ Choice Awards v kategórii obľúbená africká hviezda sociálnych sietí.

Ikorodu Bois svojou tvorivosťou ukazujú, že v internetovej dobe divák nemusí byť len pasívnym konzumentom filmovej a seriálovej tvorby. Svojou vlastnou tvorbou obsahu môže každý priniesť niečo, čo bude predstavovať nový zážitok pre ostatných fanúšikov kinematografie.

Zdroj: indianexpress.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.