Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Takto vyzerá nový zoznam najbohatších ľudí sveta. Medzi miliardármi sú aj títo Slováci

O ktorých Slovákov ide?


Svetoznámy magazín Forbes priniesol tento rok opäť nový zoznam najbohatších ľudí sveta. Nachádza sa na ňom doposiaľ najväčší počet miliardárov, môže za to rekordný rok. Na zozname sa ocitli aj Slováci, informuje web Dnes24.

Možno ťa to prekvapí, no na svete máme až 2 781 miliardárov. Toto číslo sa oproti minulému roku zvýšilo o 141. Ak by sa zrátali všetky majetky miliardárov, tak sa dostaneme na absolútne gigantickú čiastku 14,2 bilióna dolárov (to je milión miliónov, jednotka s dvanástimi nulami). Oproti minulému roku je to až o 2 bilióny dolárov viac.

Najviac miliardárov je v Amerike

Najväčšie bohatstvo patrí Američanom, počet týchto miliardárov je až 813, dokopy majú majetok v hodnote 5,7 bilióna dolárov. Hneď za nimi je Čína, v ktorej je 473 miliardárov (vrátane Hongkongu), pričom ich bohatstvo má cenu 1,7 bilióna dolárov. V prvej trojke sa ocitla aj India, kde je 200 miliardárov.

Vôbec najbohatším človekom na svete sa stal Francúz Bernard Arnault, ktorý vlastní impérium svetoznámych módnych či kozmetických značiek. Patria medzi ne značky Louis Vuitton, Sephora, Christian Dior, Givenchy či plno ďalších. Hodnota jeho majetku je na úrovni 216 miliárd eur.

zoznam najbohatších ľudí sveta
Shutterstock

Druhým najbohatším človekom je technologický inovátor a vesmírny líder Elon Musk. Šéf Tesly a SpaceX má majetok v hodnote 180 miliárd. Hneď v jeho závese je Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu, ktorý má v súčasnosti majetok v hodnote 179 miliárd dolárov.

Na zozname sa objavili aj Slováci

Aj Slovensko sa môže pochváliť miliardármi, máme ich hneď dvoch. Prvým je Jaroslav Haščák spoločne s rodinou, ktorý sa nachádza na 1764. mieste. Hodnota ich majetku je v súčasnosti na úrovni približne 1,67 miliardy eur, pričom ich majetok vzrástol oproti minulému roku o takmer 300 miliónov eur (297 mil. eur).

zoznam najbohatších ľudí sveta
TASR

Druhým je miliardár Ivan Chrenko, ktorý bol vôbec prvým slovenským miliardárom. V 90. rokoch začal podnikať v oblasti nehnuteľností a svoje impérium vybudoval na čiastku približne 1,48 miliardy eur. Na podobnej úrovni bol aj minulý rok. Umiestnil sa na 1945. mieste.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.