Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Takto vyzerá skutočný exorcizmus. Ak sa nerád bojíš, radšej na tento článok ani neklikaj

Realita nie je vzdialená od hororových filmov.


Gabriele Amorth bol taliansky katolícky kňaz a exorcista pre Rímsku diecézu. Spolu s ďalšími piatimi kňazmi založil Medzinárodnú asociáciu exorcistov. Jeho práca v démonológii a exorcizme mu priniesla medzinárodné uznanie. Jeho osobou bola inšpirovaná hlavná postava filmu Pápežov exorcista, ktorý prednedávnom premietali aj v slovenských kinách.

Vykonal desiatky tisíc exorcizmov a stal sa jednou z najvýznamnejších a zároveň najkontroverznejších osobností katolíckej cirkvi v modernej dobe. Samotný exorcizmus niekedy trval iba niekoľko minút, inokedy aj niekoľko hodín. Niektoré posadnuté obete si vyžiadali stovky exorcizmov.

Mágia, satanizmus a ouija

Amorth tvrdil, že človek môže byť posadnutý aj viac ako jedným démonom naraz, niekedy až v tisícoch. Množstvo vykonaných exorcizmov pripísal aj svojmu názoru, že „ľudia stratili vieru a na jej miesto nastúpili povery, mágia, satanizmus alebo dosky ouija, ktoré potom otvárajú démonom všetky dvere“.

Na otázku, či diabol môže zaútočiť vo Vatikáne, Amorth povedal: „Už to skúsil. Urobil to v roku 1981 tým, že zaútočil na Jána Pavla II. v spolupráci s tými, ktorí vyzbrojili Aliho Ağcu.“ Amorth zomrel vo veku 91 rokov 16. septembra 2016 krátko po tom, ako bol hospitalizovaný pre zdravotné problémy s pľúcami.

Mohlo by ťa zaujímať:

Záznam zachytil desivú zrážku a ostré vulgarizmy. Šoféri sa takmer pobili, Slováci sú pobúrení

Posledný exorcizmus

Gabriele Amorth vykonal svoj posledný exorcizmus krátko pred svojou smrťou. Išlo o ženu menom Cristina z Talianska. Na videu je vidieť, ako niekoľko ľudí drží Cristinu, ktorá je v obkolesení blízkej rodiny a samotného kňaza.

Následne to prebieha takmer totožne ako v hororových filmoch. Žena sa zmieta v kŕčoch, hovorí „diabolským hlasom“ a tvrdí, že je satan. Viac si už pozri v nasledujúcom videu, ktoré nie je pre slabé povahy.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.