Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 5.3.2024
sk
Fridrich
cz
Kazimír

Počas toho, ako sa mení história, sa menia aj ideály krásy. Kedysi to boli široké boky a kypré ženské tvary, neskôr štíhle postavy, a teraz sa dá povedať, že zlatá stredná cesta. Mužom sa na ženách páčia rôzne veci, to, čo sa páči jednému, sa nemusí druhému a podobne.

To, čo sa mnohým možno páčilo v minulosti, nám teraz príde na ženách odpudzujúce. Ako uvádza portál The List, ovplyvnila to aj móda a životný štýl žien. Nazreli sme do minulosti a našli sme niekoľko zaujímavých vecí, ktoré muži v minulosti považovali na ženách za atraktívne.

Svetlá pokožka

Už počas renesancie sa považovala svetlá, takpovediac „priehľadná“ pokožka za ideál krásy. Ženy chodili vonku naschvál so slnečníkmi, aby ich slnko neopálilo.

Dokonalosť v tomto období nepredstavoval len svetlý odtieň pokožky, ale až tak priehľadná koža, že cez ňu presvitali žily. Dámy v snahe mať čo najkrajšiu pokožku podstupovali extrémne kozmetické procedúry, napríklad si na seba dávali prášok z olova alebo krv.

Fajčenie

Nadmerné pitie bolo pre mužov veľmi odpudzujúce, no fajčenie vnímali ako veľmi atraktívne. Aj napriek mnohým rizikám bolo fajčenie v šesťdesiatych rokoch považované za očarujúce a sofistikované. V tomto období bolo úplne prirodzené, že aj reklamy na cigarety boli cielené práve na ženy. To, čo sa mužom na ženách kedysi páčilo, sa väčšine teraz nepáči.

Profimedia

Nezamestnanosť

Koncom 60. rokov pracovalo viac žien, ako kedykoľvek predtým. Práca bola pre slobodnú ženu oveľa viac akceptovateľná ako pre vydatú ženu. Spoločnosť sa domnievala, že pracujúce matky destabilizujú domácnosť a rodinný život. Jednoducho bolo pre mužov atraktívne, keď ich žena doma čakala s večerou a nechodili spolu z práce.

Plochý zadok a malé prsia

Koncom 60. rokov chceli mať ženy radšej plochý zadok, akoby mali mať akýkoľvek náznak celulitídy alebo nedostatkov. Taktiež sa ženy prispôsobovali aj vtedajšej móde. V spojitosti s týmto ideálom krásy a kultom štíhlej postavy bola aj túžba po malých prsiach. Krivky sa v tomto období stali nežiadúce. Dnes muži viac letia na guľaté, ideálne vypracované zadky a ženy „krv a mlieko“.

YouTube video

Androgýnny štýl

V šesťdesiatych rokoch sa rozvinul tento „unisex“ štýl, keď ženy začali nosiť nohavice a kostýmy, ktoré pripomínali mužské obleky. Neobliekali sa nevyhnutne do šiat a sukní, táto novodobá móda mala nádych mužskosti. Niektorí ju nazývali tiež unisex.

Jedno obočie

Ak by žila Frida Kahlo už v Starovekom Grécku, asi by po nej muži leteli. V tomto období bolo „módou“, keď mali ženy chĺpky aj medzi obočím. Tie si dokonca ženy zvýrazňovali, vyčesávali a farbili. Pre mužov v Starovekom Grécku nebolo nič atraktívnejšie ako žena s „jedným obočím.“

Profimedia

Ak by sme sa pozreli hlbšie do histórie, tak by sme našli pre nás veľmi zvláštne veci, ktoré boli na ženách považované za atraktívne. Napríklad v Japonsku to boli čierne zuby, v Írsku sa dbalo na pekne upravené nechty a v Číne boli kedysi symbolom krásy zakrpatené chodidlá.

Zdroj: thelistdirectexpose, thelist


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.