Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.11.2023
sk
Henrieta
cz
René
, Renée
Zdroj: ©Shutterstock

Talentovaní hudobníci, ktorí sa naučili hrať na hudobných nástrojoch úplne sami

A ty si si myslel, že je to také náročné.

Každý z nás nejedenkrát sníval o hraní na nejaký hudobný nástroj. Klavír, gitara, bicie… v dnešnej dobe si je z čoho vyberať. Už len keby si nebol taký lenivý sa na niečo také dať. Zaplatiť si za takéto hodiny tiež nie je lacná záležitosť.

Nič z toho by si nevnímal ako problém, keby si patril medzi nadaných samoukov, ktorí nepotrebujú žiadneho učiteľa. Medzi takýchto samoukov patria títo talentovaní hudobníci, ktorí to zvládli bez akejkoľvek pomoci.

Prince

Prince sa zapísal do hudobnej histórie aj vďaka tomu, že dokázal hrať na 27 nástrojoch. Od malého chlapca chodil na hodiny klavíra, avšak bol natoľko nadaný, že sa väčšinu vecí naučil úplne sám. Na hodinách sa učil najmä hudobnú teóriu. Jeho učiteľ si ho pamätal ako veľmi utiahnutého a hanblivého žiaka, ktorý ožil vďaka hudbe. Popri hraní sa z neho stal úplne iný človek, akým bol v bežnom živote.

Profimedia

Jimi Hendrix

Medzi jedných z najznámejších gitaristov patrí určite aj hviezda menom Jimi Hendrix. Začínal s populárnym ukulele, nad ktorým strávil hodiny. Bol to zvedavý chlapec, ktorý si našiel záľubu v hudbe a nástrojoch. Prvú gitaru zohnal iba za 5 dolárov a učil sa nej hrať úplne sám. To zapríčinilo, že nevedel čítať noty, hral iba srdcom. Pomoc pri učení získaval aj počúvaním známych, skúsenejších hudobníkov. Čo by si dal za takýto talent.

Profimedia
Ľudia sa podelili o priznania, ktoré im definitívne rozvrátili vzťah

Odporúčame prečítať:

Ľudia sa podelili o priznania, ktoré im definitívne rozvrátili vzťah

Kurt Cobain

Miesto na tomto zozname si zaslúži aj Kurt Cobain. Jeho gitarové začiatky boli u učiteľa, ktorý ho zopár vecí naučil, no jeho hodiny krátko potom skončili. Dôvodom odchodu z hodín bolo vraj to, že doma nerobil nič iné, iba hral na gitare. Ignoroval predmety v škole a jeho rodičia zvážili, že gitara pre neho asi nebola úplne ideálna. Vášeň k hraniu mu aj napriek tomu ostala.

Profimedia

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.