Talian zostrojil „praktické“ zariadenie, ktoré ho má na ulici ochrániť pred vírusom

Da Vinci našich dní.

Zdroj: shutterstock

Taliansko si momentálne môže pripísať niekoľko smutných rekordov. Pandémia koronavíru zasiahla Apeninský polostrov celou silou a Taliansko má najviac nakazených v rámci celej Európy. Zároveň ide o štát s celosvetovo najvyššou percentuálnou úmrtnosťou.

Ako takmer pri všetkých údajoch ohľadom Talianska, aj tu panujú obrovské regionálne rozdiely a najhoršie je na tom sever krajiny. O tom, ako to vyzerá v najviac postihnutých oblastiach severu, napísala naša kolegyňa, ktorá tam žije, a pochádza z nich aj prípad, o ktorom informoval Daily Mail, a my sme mu venovali tento článok.

Situácia je dokonca natoľko zlá, že si miestni hráči nemôžu z obchodov vyzdvihnúť svoje predobjednávky Doom: Eternal!

Obyvateľstvo nezaháľa ani v ostatných kútoch Talianska a hľadá spôsoby, ktorými by pred koronavírusom ochránilo seba a svojich blízkych. Ako sa zvykne hovoriť, kríza je matkou vynaliezavosti, a preto na svet prichádzajú aj neobyčajné improvizované prostriedky. Jeden z nich predviedol pán v Ríme:

Áno, postarší pán si svoje zdravie rozhodol chrániť pomocou gigantického kruhu, ktorý nekompromisne odsúva všetkých okoloidúcich do „bezpečnej vzdialenosti“. V tomto prípade šediny naozaj symbolizujú múdrosť a zdá sa, že Taliansko našlo svojho da Vinciho pre 21. storočie.

https://pixabay.com/sk/illustrations/leonardo-da-vinci-vitruvi%C3%A1nsky-mu%C5%BE-1125056/

Už je asi každému jasné, čo symbolizuje kruh na najznámejšej kresbe renesančného génia. Leonardo ďalším generáciám zanechal cenné dedičstvo a neznámy taliansky pánko sa z neho v čase pandémie rozhodol čerpať inšpiráciu.

Keďže WHO zatiaľ nezaradilo „nosenie hovadsky veľkého kruhu, ktorým odtlačíš ostatných ľudí“ medzi odporúčané metódy prevencie proti koronavírusu, nie je možné potvrdiť, či zariadenie skutočne funguje.

Zdroj: dailymail.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
14
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Bolesti, ktorými si každý z nás dobrovoľne prechádza


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME